PSI MOHOU POšKODIT NěKTERé čáSTI ZAHRADY. ZABRAňTE JIM V TOM

Psi jsou naši mazlíčci, ale doma i v zahradě mohou způsobit nemalé škody. Naštěstí existují způsoby, jak jim v tom můžeme zabránit. Psi škodí zejména hrabáním – někteří dokážou vytvořit opravdu veliké díry. Dále pak škodí okusováním rostlin, močením a defekací na květiny a kolem nich. Důvodem je to, že na rostlinách, o které pečujete, je váš pach. A ten vašeho mazlíčka láká, zejména v době vaší nepřítomnosti. Lákat je může ale také to, když rostlinám přilepšíte kompostem nebo hnojem. To je pro psa neodolatelná vůně! A navíc je tu faktor volné půdy, se kterou se prostě musí něco stát!

Psi nesnáší repelenty

Na trhu jsou dostupné psí repelenty, které by měli odradit psa zápachem. Jednoduše se nastříkají na místa, kde psa nechcete. Je to jednoduché a poměrně levné řešení. Účinný může být také například esenciální mátový olej. To, nakolik bude tato metoda fungovat, závisí na citlivosti vašeho psa. Je třeba je aplikovat opakovaně.

Foto: Pexels

Zvukové odpuzovače

Člověk je neslyší, pes ano. Někdy se prodávají v kombinaci s LED světly pro ještě větší účinnost. Mají za úkol odstrašit psa. Nevýhodou je, že odstraší nejenom psa, ale všechny prospěšné živočichy. Díky tomu můžete dokonce své květinové zahradě uškodit.

Překážky

Ploty nebo elektrické ohradníky mohou být účinným řešením. Nevýhodou je ale jejich vyšší pořizovací cena a také to, že kazí vzhled zahrady. Nepříjemný šok, který umí dát elektrický ohradník je obvykle funkční, protože si pes zapamatuje nelibou zkušenost. Šok mu vážně neuškodí. Obvykle se po několika obdobích musí pořídit nové zařízení.

Psí výcvik

Může jít o časově náročnou metodu. Naučit psa, aby se vyhýbal určité části zahrady je však jedním z nejúčinnějších a navíc trvalých řešení. Pro začátek je možné zkombinovat výcvik s některou z předchozích metod, čímž zvýšíte své šance na úspěch.

Zdroje info:

https://www.thespruce.com/keep-dogs-out-of-flower-gardens-3901317

https://www.ireceptar.cz/zvirata/pes-zahradnikem-aneb-jak-ochranit-zahradu-pred-hrabanim-a-znackovanim.html

Foto: Pexels

The post Psi mohou poškodit některé části zahrady. Zabraňte jim v tom first appeared on Naše zahrada.

2023-09-18T09:09:14Z dg43tfdfdgfd