JAK JSME SI UžILY DNY MARIANNE? BIRYANI Z LíNé KUCHAřKY ZMIZELO Z HRNCE BěHEM CHVILKY, PAVEL BERKY UVAřIL JíDLO JAKO Z MICHELINSKé RESTAURACE

V první části programu naše redaktorka Darinka uvařila ze své nové Líné kuchařky rýžový pokrm biryani a s šéfredaktorkou Janou Kopeckou si u vaření do mikrofonu povídaly o tom, proč kuchařka nese tento název. 

Během rozhovoru se jídlo z jednoho hrnce uvařilo téměř samo, a tak návštěvníci obchodního centra mohli na vlastní kůži zažít, že i snadná a rychlá jídla (kterých Líná kuchařka obsahuje nespočet), můžou chutnat jako by se vařila hodiny.

Jídlo ubývalo raketovou rychlostí 

Zájem o biryani byl velký, vydaly jsme okolo 45 porcí. Namátkou jsme se zeptaly pár lidí, jestli jim jídlo chutná. Nejvíce mi tam chutnají ty rozinky, dodávají tomu netradiční chuť, řekla jedna z návštěvnic obchodního centra, které se podařilo ukořistit poslední porci. Na skvělé chuti rozinek se shodlo nakonec více lidí, a tak Darinka ještě upozornila, že je potřeba použít rozinky sultánky.

Po našem výstupu se na podium chystal Pavel Berky, který připravoval tuňáka s koriandrovou majonézou a krevetovým bisquem. Šéfredaktorka Jana s editorkou webu Karolínou mu při vaření pokládaly otázky ohledně jeho cesty po Itálii a Mallorce.

Dozvěděli jsme se například, že se na Mallorce učil sbírat solný květ, který použil i k dochucení pokrmu. Pavel měl na ochutnání porcí o něco méně než Darinka, ale jeho jídlo vypadalo jako z michelinské restaurace. 

Jsme moc rády, že jsme si mohly užít den plný dobrého jídla a samozřejmě, to bychom nebyly my, kdybychom po skončení programu nevyrazily koupit ještě pár věcí, které byly v rámci Dnů Marianne ve slevě. Největší radost jsme ale měly z toho, že jsme se potkaly i s našimi věrnými čtenáři.

2023-09-18T14:01:57Z dg43tfdfdgfd