KRáSA PřIROZENéHO LíčENí – JAK BEZ PřEHáNěNí ZDůRAZNIT SVOU KRáSU?

Jak má vypadat přirozený make-up?

Takový make-up by měl působit dojmem, že vlastně na pleti vůbec není. Často se setkáváme s pojmem „make up no make up“. Vypadá to, že je kůže bez líčidel, ale zároveň je na ní něco, co nás uchvacuje. Zářivost a svěžest jsou největší silou tohoto make-upu. Lehký a zářivý vzhled zdůrazňuje přirozenou krásu a dodává pokožce vitalitu a energii. Zaměřujeme se na minimalismus, jemnou barvu, prosvětlení, přirozenou tvářenku a jemnou konturu obličeje.

Pro koho je přirozený make-up vhodný?

Přírodní barvy make-upu lze přizpůsobit jakémukoli typu krásy. Je to totiž vaše pleť a barva vlasů, co určuje barvu produktů, které k jejich výrobě používáte. Lze jej doporučit ženám v každém věku – rozzáří a podtrhne krásu mladé tváře, omladí zralou tvář. Jedná se o nejuniverzálnější make-up, protože je neznatelný (nejsou tam výrazné barvy a kontrasty) a jste v něm sama sebou. Z tohoto důvodu se bude skvěle hodit na každodenní použití, do práce (pokud na svém pracovišti nepotřebujete výraznější líčení), na rodinná setkání, nákupy s kamarádkou, promítání v kině, rekreační výlety, na dovolenou. Výrobci barevné kosmetiky moc dobře vědí, jak populární jsou přírodní make-upy (univerzální a snadno vyrobitelné) a pro své klientky navrhují nahé paletky - v přírodních, matných barvách. Nude (přírodní) make-up vychází z přirozené barvy vaší pleti. Převládá béžová, hnědá, meruňková a jejich odstín by měl odpovídat vašemu typu krásy.

V čem tkví tajemství zářivého make-upu?

Nejdůležitější roli v tomto make-upu hraje zdravá, hladká a hydratovaná pleť. Je třeba pamatovat na to, že použití rozjasňujícího make-upu na nedostatečně opečovávanou pleť může mít opačný efekt než bylo zamýšleno. Hydratovaná a vyživená pleť je tím nejlepším základem pod make-up. V přirozeném líčení omezíme barvu a soustředíme se na jemnou záři. Zapomínáme na výrazné a kontrastní odstíny. Při přirozeném líčení vynechte klasický hutný základ a zvolte tzv. BB nebo CC krém. Jedná se o kosmetiku, která pečuje o pokožku, koriguje a vyhlazuje její povrch a vyrovnává její barvu. V péči a líčení nemůžete opomenout jeden důležitý aspekt. Zatímco na bezproblémovou pleť bude fungovat téměř vše, pleť s dermatologickými problémy byste si kosmetiku měla vybírat pečlivě. Na to však máme hotové řešení, kterým je minerální kosmetika.

Přirozený make-up krok za krokem

  • Podkladová báze a korektor. Zaměřte se na dokonalou shodu mezi podkladem a korektorem. Zakryjte tmavé kruhy pod očima a zabarvení pleti pomocí korektoru.
  • Matný pudr. Nezapomeňte jej nanést na nos, bradu a střed čela.
  • Tvářenka na lícní kosti. Ujistěte se, že produkt aplikujete v tlumeném odstínu.
  • Paletka nahých stínů. Pro make-up nahých očí použijte béžovou a hnědou barvu. Na celé pohyblivé víčko naneste světlou, matnou barvu (šampaňská, béžová, slonová kost - co nejblíže přirozené barvě pokožky). V jeho záhybu vetřete tmavší odstín.
  • Oční linka. Na bázi řas si můžete udělat jemnou linku (pastelkou nebo tužkou na oči) v černé nebo hnědé barvě.
  • Zvýraznění obočí. Nezapomínejte ani na obočí, které tvoří „rám“ vašeho obličeje. Vykartáčujte jej, poté balzámem nebo pomádou zvýrazněte jeho přirozený tvar a vyplňte mezery v jeho linii. Pod linii obočí můžete jemně nanést rozjasňovač nebo světlý stín, kterým jste pohyblivé víčko namalovali – tím zvýrazníte jeho tvar.
  • Lesk na rty neutrální barvy. Na rty naneste kosmetiku ve stejné barvě jako vaše rty nebo průhlednou. I v této fázi si můžete pohrát s konvencí a experimentovat nanesením krémové rtěnky v barvě broskvové, béžové, světle pudrově růžové - o něco světlejší, než je přirozená barva vašich rtů.
  zdroj fotografie: 123rf.com

2023-09-17T22:18:15Z dg43tfdfdgfd