JAK VYUžíT HOUBY? VYZKOUšEJTE Náš RECEPT NA RIZOTO

Ingredience:200 g arborio rýže 300 g hub (žampiony, hlívy, hřiby atd.), nakrájené na plátky nebo kostičky1 středně velká cibule, nakrájená nadrobno2 stroužky česneku, jemně nasekané750 ml zeleninového vývaru (horkého)120 ml bílého vína (volitelné)2 lžíce olivového oleje2 lžíce másla1/2 šálku strouhaného parmazánu (volitelné)Sůl a pepř podle chutičerstvá petrželka na ozdobu (nasekaná)

Postup:V pánvi rozehřejte 1 lžíci olivového oleje na středním ohni. Přidejte houby a smažte je asi 5-7 minut, dokud nezezlátnou. Poté je vyjměte z pánve a nechte stranou. Ve stejné pánvi přidejte zbývající lžíci olivového oleje a cibuli. Smažte cibuli asi 2-3 minuty, dokud nebude měkká a sklovitá. Přidejte nasekaný česnek a smažte ho ještě asi 30 sekund, dokud nezačne vonět.

Přidejte arborio rýži do pánve s cibulí a česnekem. Smažte rýži asi 2-3 minuty, dokud nezmění barvu na lehce průhlednou. Pokud používáte víno, přidejte ho k rýži. Vařte, dokud víno téměř úplně nevypaří, čímž se získá jemná chuť. Pokud víno nepoužijete, přeskočte tento krok.

Přidejte jednu polévkovou lžíci horkého zeleninového vývaru ke směsi rýže. Vařte a občas míchejte, dokud rýže vstřebá vývar. Jakmile se vývar téměř vstřebá, přidejte další lžíci vývaru. Pokračujte v tomto procesu, dokud není rýže měkká a krémová. To trvá obvykle 15-20 minut.

Přidejte smažené houby zpět do rizota a dobře promíchejte. Odstavte od ohně a vmíchejte máslo a parmazán (pokud používáte). Dochutíme solí a pepřem podle chuti. Podávejte teplé a ozdobte nasekanou čerstvou petrželkou. 

2023-09-18T12:17:21Z dg43tfdfdgfd