BAREVNý MINIBYT BEZ PříčEK: ZóNY JSOU CHYTřE ODDěLENY A Jí SE NA ZASKLENéM BALKONU

V tomto apartmá nenajdete zdi, kromě těch nejnutnějších, obvodových, a příček oddělujících koupelnu a toaletu. Byt byl tak plánován od počátku a dispozice majitelům vyhovovala. Absence zdí zvětšuje opticky prostor, přináší do něj šmrnc a vzdušnost. 

Ložnice a obývací pokoj jsou nicméně rozděleny alespoň pomyslně, opticky. A to dřevěným pultem, který zároveň slouží i jako jakási podélná „truhla“, a vytváří tak úložné prostory. Od vedlejších prostor s klavírem je pak postel oddělena tenkou zástěnou z mléčného skla, která našla využití i pro upevnění v ložnici nezbytného zrcadla. Za postelí pak najdeme velkou šatní skříň. Hlavní stěna se nachází za kuchyní a okolo vchodu má břidlicovou, tmavě šedou barvu. Před ní je umístěna jednoduchá a skromná kuchyň, která nezvykle, na stejné betonové desce, volně přechází v televizní pult. Kuchyně a obývací prostor se tak prolínají. V kuchyni najdeme zajímavou variaci barev: tři odstíny zelené či žlutou v podobě doplňků. Zelenou najdeme i na vchodových dveřích.

Terasa jako další místnost 

V bytě jí doplňují doteky modré, již najdeme na obytné terase, která díky zasklení slouží ve většině měsíců roku jako zcela plnohodnotná místnost. Najdeme zde velký jídelní stůl v barvě přírodního dřeva, se zářivě modrými židlemi, který umožňuje stolování v až přímořském stylu a navíc s výhledem,  i úložné prostory a skryté technické zázemí: pračku, myčku, druhý dřez, třeba pro rychlé opláchnutí nádobí po stolování venku, a další úložné prostory. Barev je tady skutečně dost, přesto celek díky „uzemnění“ převládající šedou nepůsobí nikterak „divoce“, ale příjemně nápaditě a svěže. V apartmánu je koupelna, která bohužel nemá vlastní zdroj denního světla. Proto byla část zdiva odstraněna a nahrazena mléčným sklem, díky čemuž místnost nikterak temně nepůsobí. Také proto, že jako jedna z hlavních barev byla zvolena zářivá žlutá. V kombinaci s černou vytváří skutečně nevšední luxus a eleganci. 

Terasa v sytě modré je obytná. Zdroj: Casa 100

Vešel se i klavír 

V celém bytě jsou výrazně patrné záliby majitelů. Vešel se sem dokonce i klavír. Byt zdobí mnoho pokojových rostlin. Najdeme zde spoustu vtipných řešení menšího prostoru: pod některými spodními skříňkami  kuchyňské linky, které jsou zavěšeny pro pohodlnější úklid, jsou „uklizeny“ barevné podnožky, které zajistí pohodlnější a nebo doplňkové sezení, nápaditě je řešeno i osvětlení (včetně například podsvícení nad závěsy nebo noční lampičky úsporně přichycené přímo k rozdělovacímu úložnému pultu). 

Na terasu je výhled skrz velké okno. Zdroj: Casa 100

Zdroj: Casa 100

Fotogalerie:

2023-09-18T08:58:39Z dg43tfdfdgfd