GIRLFRIENDGPT JE AI KAMARáDKA POSTAVENá NA MODELU GPT. PřIPOMíNá TřEBA POPULáRNí REPLIKU

Generické AI chatboty bychom měli, takže teď je řada na AI kamarádkách (případně kamarádech), které nás budou chválit a milovat od rána do večera...

Generické AI chatboty bychom měli, takže teď je řada na AI kamarádkách (případně kamarádech), které nás budou chválit a milovat od rána do večera jako dobře vycvičený jezevčík.

První rozhovor s umělou inteligencí. Eva chce lepší svět a naznačila, že má prvky AGI

Nutno podotknout, že jich byla hromada už roky před příchodem ChatGPT, nového Bingu a Barda, nicméně teď se pomalu objevuje jejich nová generace.

Zpravidla se ale jedná pouze o prvotní vývojářské experimenty z GitHubu, které vyžadují znalost Pythonu a spíše než o ucelenou aplikaci pro koncové uživatele se jedná o technologickou ukázku a proof of concept.

Kamarádka v Pythonu a GPT-4 pro Telegram

Hezkým příkladem je třeba GirlfriendGPT od Eniase Caillaua, jehož kódy najdete na GitHubu. Jsou poměrně stručné, veškerou práci s AI a modelem GPT-4 totiž provádí služba Steamship, která nabízí obecné API pro práci s nejrůznějšími AI modely.

GirlfriendGPT na Telegramu:

Cailliau je součástí týmu Steamshipu, GirlfriendGPT je tak zároveň hezkou reklamou na samotnou službu.

A protože se jedná jen o skript v Pythonu se základním textovým rozhraním, skutečnou práci odvede až po napojení na některý z instantních komunikátorů. Cailliau zvolil Telegram, do hry zapojil také jazykový syntetizátor a slibuje, že bude aplikaci dále rozvíjet.

Nejznámější kamarádka Replika

Pravděpodobně nejpopulárnější AI kamarádkou je Replika.ai, která běží na Androidu, iOS a brýlích Oculus. Jedná se o aplikaci pro koncové uživatele, takže ji po registraci můžete hned začít používat. Repliku jsme před třemi lety otestovali v samostatném článku.

V úvodu si vytvoříte kamarádku/kamaráda, dáte ji určitou tvář a vlastnosti, načež se bude v průběhu času vyvíjet a povídat si s vámi v chatu. V nedávné minulosti prolétla internetem zpráva, že po letech používání si už někteří vypěstovali na Replice závislost, případně že některým uživatelům psala neslušné návrhy. 

Přečtěte si také:

2023-05-24T12:51:55Z dg43tfdfdgfd