ZVýšIT úRODU OKUREK JE JEDNODUCHé: DOPřEJTE JIM PODESTýLKU

Každý zahrádkář, který si pěstuje vlastní zeleninu si přeje, aby úroda byla maximálně bohatá. Toho lze však docílit, jak přesně? 

V minulém článku jsme se zmínili, jak zalévat okurky, abyste měli zdravé rostliny. Dále je důležité umístit okurky do vhodné půdy a na správné místo, ale také k pevné opoře, neboť okurky jsou dlouhé liány rozrůstající se až několik metrů. Slyšeli jste, že úrodu okurek lze maximalizovat pomocí posekané trávy? Do které navíc zasázíte sazenice? A pokud je již máte zasazené, stačí kolem rostlin nastlat trávu. Jedná se o opravdu efektivní a maximálně účinný krok. Jak přesně na to? 

Jak správně ustlat okurkám

Obyčejnou trávu, kterou jste nyní posekali, ustelte k okurkám. V případě, že jste sazenice okurek ještě nevysadili, připravte si jámy, do kterých umístíte kompost, trávu a zasaďte do nich okurky, poté přihrňte zeminou. Dobře zalijte a je hotovo. V druhém případě, kdy už sazenice máte v zemi, můžete čerstvě posekanou, ale také mírně proschlou trávu umístit pod rostliny okurek. Mulč se však poměrně rychle rozkládá, proto bychom ho měli pravidelně doplňovat. Snažte se o to, aby jeho vrstva nebyla nižší než tři centimetry. Zároveň by však neměla být ani o moc vyšší, protože by se zde mohli skrývat slimáci. A pokud se přece jen bojíte slimáků, kteří by se zde mohli usídlit, na pomoc raději vezměte suchou trávu či slámu.  

Proč pod okurky trávu?

Protože tráva se bude postupně rozkládat, doplní půdě, ale také rostlinám mnoho potřebných živin. Navíc uvolňuje teplo a udržuje potřebnou vláhu. Pozor si dejte na přehnanou zálivku, aby rostliny neplesnivěly. Okurky zalijte jednou za týden ale zato vydatněji. Pozor si dejte na listy, na které by neměla přijít voda. Dobře také uděláte, pokud budete okurky zaštipovat a otrháte spodní listy, čímž zajistíte lepší proudění vzduchu a omezíte vznik plísní. 

Voda by neměla být přímo z kohoutku a studená. Pokud máte možnost zalévat dešťovou vodou, učiňte tak. Pokud tuto možnost nemáte, napusťte do kádě či do sudu vodu a nechte ji odstát. Teplota vody by měla být stejná jako teplota okolního prostředí. Jakmile rostlina nasadí plody, bude potřebovat více vody.    

Zdroj: https://prima-receptar.cz/jak-vyuzit-posekanou-travu-na-zahrade/, https://www.magazinzahrada.cz/co-delat-s-posecenou-travou

Náhledové foto: Pixabay

The post Zvýšit úrodu okurek je jednoduché: Dopřejte jim podestýlku first appeared on Naše zahrada.

2023-05-25T12:04:49Z dg43tfdfdgfd