VYřEšTE POHODLNýM ZPůSOBEM UCPANý DřEZ. JEDNODUšE A RYCHLE

Ucpaný dřez nejenže brání potřebným rodinným aktivitám, mezi něž patří mytí nádobí, ale navíc je zdrojem opravdu nepříjemného zápachu. Než si zavoláte na pomoc drahého údržbáře, pokuste se problém vyřešit pomocí jednoduchých metod.

Snažte se předejít ucpání dřezu

Dřez se obvykle ucpává kvůli běžným chybám rodinných příslušníků, kteří nevěnují pozornost tomu, co se děje v rámci odtoku vody. K tomuto problému přispívají především nejrůznější nánosy potravin, kávy a čaje, které se nám dostávají do dřezu. Také pokud vylijeme do dřezu horký tuk, musíme mít na paměti, že po vychladnutí bude v potrubí působit jako lepidlo a spojí se s nánosy dalšího odpadu.

Omezit riziko ucpání dřezu lze pomocí sítka na zachycování potravinových a jiných zbytků. Nikdy vás však stoprocentně nezabezpečí před ucpáním odtoku. Především oblíbenou metodou čištění ucpaného dřezu je použití speciálních chemických čisticích prostředků. Ať tak či onak, v případě, že takový čisticí prostředek nemáme nebo ho z nějakého důvodu nemůžeme použít, můžeme se pokusit vyčistit ucpaný dřez pomocí po domácku vyrobených přípravků.

Jak na vlastnoručně vyrobené přípravky

Do ucpaného dřezu nalijte půl sklenice jedlé sody a zalijte ji půl sklenicí octa. Ucpěte odtok hadříkem nebo papírovou utěrkou. Po několika minutách dojde k chemické reakci, která bude pěnit. Po 30 minutách vylijte do odtoku vroucí vodu. Nezapomeňte při manipulaci až dokonce práce mít ochranné pomůcky na obličej a ruce.

V tomto případě je metoda využití mimořádně jednoduchá, rychlá a přesvědčivá. Nasypte jednu polévkovou lžíci kuchyňské soli do odtoku a poté ji zalijte vroucí vodou. Taková směs by měla rozpustit veškeré nashromážděné usazeniny. Dalším důležitým nástrojem je takzvaný gumový zvon, který vám bezpochyby dokáže pomoci s ucpaným dřezem. Pružný gumový zvon položte na povrch odtokového otvoru a několikrát na něj zatlačte, dokud neucítíte zvýšený odpor. Vytvořený tlak by měl vyhnat zbytky a vodu z potrubí.

Zdroje info: lifehacker.com, bestlifeonline.com

Náhledové foto: Pixabay

The post Vyřešte pohodlným způsobem ucpaný dřez. Jednoduše a rychle first appeared on Náš dům.

2023-05-25T10:09:19Z dg43tfdfdgfd