VERANDY A BALKóNY: JSOU PRO NáS DůLEžITé, ALE I OPOMíJENé

Všichni, kterých se to týká, vědí, že když na jaře vyjdou na terasu nebo na balkon, čeká je opravdu nehezký pohled. V tu chvíli na vás čeká nechtěná práce. Úklid by měl být proto nejen rychlý, ale i efektivní. Právě když máte pocit, že máte balkon a verandu uklizené, přijdou jarní deště a udělají z úklidu pravý opak, takže můžete začít znovu od začátku.

Takováto práce je opravdu zbytečná a vás jen odradí od pořádné práce. Jaký je tedy lepší způsob nejen jarního úklidu venkovních prostor vašeho domu?

Podívejme se na přípravu balkónu či verandy

Nějaký čas předtím, než začnete s úklidem, si musíte nejprve balkón připravit. To znamená, že seberete všechny květináče, které máte, odstraníte všechny pavučiny, vymetete prach a další smetí, které by mohlo překážet při dalším úklidu. V tomto okamžiku roztřiďte květináče na ty, které letos ještě použijete, a na ty, které už ne. Vyhoďte rozbité a ukliďte ty, o kterých víte, že je nevyužijete. Také hrnce a nádobí, které letos možná využijete, dejte na dočasné místo, abyste měli volný prostor pro úklid.

Jak probíhá samotný úklid prostoru?

Řada lidí uklízí jen za pomocí koštěte a čistí venkovní prostory především od hlíny například do zahrady. Ať je to jakkoli, obvykle to není správný postup, protože sebemenší vítr vše odfoukne zpět. Proto je lepší sáhnout po vysavači a všechen nepořádek počítajíc pavučiny a nepořádek v podstatě vysát. I tak však nepočítejte s tím, že za vás vysavač uklidí veškerý nepořádek, stále tu zůstane trocha prachu, hlíny a tak dále. K tomu budete potřebovat hadici, kterou spláchnete zbytek.

Je také důležité věnovat pozornost nábytku, který je třeba očistit určitým prostředkem, a pečlivě zkontrolovat, zda něco nepotřebuje další nátěr. Pak už stačí jen očistit květináče, nakoupit květiny a osadit balkon či terasu. Abyste se vyhnuli dalšímu zbytečnému úklidu, můžete zatížit hlínu kamínky, štěrkem či podobným dekorativním prvkem. Jednak zamezíte stříkání hlíny při zalévání či dešti, a navíc doladíte i design…

Zdroje info: lifehacker.com, bestlifeonline.com

Náhledové foto: Pixabay

The post Verandy a balkóny: Jsou pro nás důležité, ale i opomíjené first appeared on Náš dům.

2023-05-25T23:10:04Z dg43tfdfdgfd