TRENDY SLADKOST LETOšNíHO LéTA: STROUHANé OVOCE MůžETE PODáVAT S KONDENZOVANýM MLéKEM NEBO šPETKOU SOLI

Zdroj foto: Shutterstock

Pokud milujete v parném letním dni osvěžení v podobě slaďoučkého vychlazeného melounu nebo třeba ledové tříště, tento trend v oblasti mlsání vás rozhodně potěší. A potěší i vaše tělo, protože mu poskytne množství vitamínů a vlákniny. Zároveň může být také způsobem, jak do jídelníčku zapasovat více ovoce.

Lidé, kteří podlehli tomuto trendu, nejčastěji využívají ovoce, které se dá pohodlně zamrazit celé, nebo nakrájet na menší kousky – mango, meloun, broskve, banán, ananas, jahody, …

Zmražené ovoce poté na struhadle nastrouháte najemno a konzumovat jej můžete buď samotné anebo si připravit nějaký ten lahodný dezert. Toho dosáhnete jednoduše tak, že nastrouhané ovoce dále zalijete polevou v podobě kondenzovaného mléka, šlehačky či medu a přidáte například ještě pražené oříšky.

Nastrouhané ovoce můžete ale také kombinovat s řeckým jogurtem, čímž už tak zdravé svačince dodáte ještě množství bílkovin. Další zase trochu jinou variantou je pokapání nastrouhaného ovoce (melounu) limetkovou šťávou a spicy medem (směs medu a chilli), následně přidání špetky soli a bazalky jako ozdobu navrch.

A jak na to? Ovoce, které je potřeba oloupat (banán) oloupejte a následně vložte do mrazáku celé (broskve, jahody, …), nebo nakrájené na kousky (melou). V mrazáku ho pak ponechejte alespoň 12 hodin, aby bylo dostatečně zmrzlé. Poté ho na struhadle opatrně nastrouhejte a následně podávejte dle chuti.

Zdroj info: thebalancednutritionist, abcnews, instagramový profil @londonbruncher

Související články

2024-07-10T13:04:10Z dg43tfdfdgfd