TIP:VOLNě DOSTUPNý EDITOR FOTOGRAFIí PROVEDE HROMADNé úPRAVY

Nainstalujte a spusťte tento šikovný nástroj. K dispozici je i verze „Portable“, kterou nemusíte instalovat, ale stačí ji stáhnout a spustit. Můžete ji nosit třeba ba USB flash disku.

Program Faststone Photo Resizer provede hromadné úpravy a konverze fotografií. | Zdroj: screenshot Faststone Photo Resizer

Po spuštění přejděte v levé části programu do složky s fotografiemi, které chcete následně dávkově zpracovat. Vyberte požadované snímky a poté klikněte na „Add“. Tak vyberte přesně jen ty, které se následně zpracují. Například u nich můžete vybrat jiný výstupní formát (»Output format«) jako například »PNG«, případně je přejmenovat. Případně klikněte na tlačítko »Browse« za položkou »Output Folder«, pokud chcete zadat jinou výstupní složku. Nebo můžete u »Output Folder« zrušit zaškrtnutí a soubory se uloží do původní složky.

Poté zaškrtněte políčko před »Use Advanced Options (Resize ...)« a klikněte na tlačítko »Advanced Options«. Následně můžete zaškrtnout políčko před volbou se stejným názvem na kartě »Resize« a za »New Width« můžete určit, jak široké by fotografie po úpravě měly být. K otáčení nebo oříznutí můžete použít další záložky, a to například »Rotate« nebo »Crop«. Dialogové okno uzavřete pomocí »OK«. Pokud chcete také fotografie přejmenovat, zaškrtněte políčko před »Rename« a poté určete, jak mají nové názvy vypadat. Kliknutím na »Convert« se spustí dávkové zpracování fotografií.

Zdroj: Faststone

2023-04-01T14:40:04Z dg43tfdfdgfd