STARá PLATA OD VAJEC NEVYHAZUJTE! VYROBTE SI Z NICH DESIGNOVOU VáZU, KTEROU VáM BUDE LECKDO ZáVIDěT

Máte velkou spotřebu vajec a doma se vám hromadí prázdná plata? Vydržte, než se s nimi vydáte ke kontejneru. Z kartonů od vajec totiž můžete vytvořit celou řadu dekorací do domácnosti. Například vázu, ve které krásně vyniknout zejména první jarní květiny.

Aby se papírový karton od vajec nerozmočil, použijte jako základ jednoduchou skleněnou vázu (využít můžete i zavařovací sklenici nebo skleněnou lahev se širším hrdlem). Dále si připravte plata od vajec (na 30 ks vajec), nůžky, tavnou pistoli, vodou ředitelné barvy, otvírák na barvy, míchátko, širší a užší plochý štětec.  Aby byl výsledný dekor vázy opticky zajímavější, můžete důlky v kartonu lehce zmáčknout. Papírová plata je dále potřeba přizpůsobit výšce a šířce zvolené skleněné vázy. Pokud si chcete vyrobit nižší vázu, karton jednoduše ostřihněte. V případě, že má být váza širší, bude potřeba pomocí tavné pistole spojit více plat k sobě.

Mohlo by se vám líbit

Na řadu přichází barvy

Vázu můžete nechat v přírodní barvě papíru. Ale lépe uděláte, když ji zpestříte barvami! Pomocí plochého štětce pak karton od vajec z vnější strany celý natřete. K natírání hůře dostupných míst a záhybů můžete použít úzký štětec. První vrstvu nechte zaschnout přibližně 2 hodiny, pak naneste druhou vrstvu. Jakmile obě vrstvy barvy řádně zaschnou, hotový plát opatrně ohněte okolo skleněné vázy a spojte pomocí tavné pistole. Pak už nezbývá než naladit se na jaro. Do vázy naaranžujte řezané tulipány, narcisy, hyacinty nebo frézie a užívejte si svou vlastnoručně vyrobenou jarní dekoraci!

 
Mohlo by se vám líbit

2023-03-17T05:59:40Z dg43tfdfdgfd