NEZAPOMíNEJTE NA CELER, KTERý VáM MůžE POMOCI S PLETí

Nejpřínosnější je v surovém stavu, buď samotný, nebo v porci rozmixované zeleniny, ale můžete ho přidat i do polévek nebo dušených pokrmů. Celer přispívá k hubnutí a udržení nádherné pleti. Dodává tělu vlákninu, vitamíny a vodu. Je ideální pro jedince, kterým záleží na jejich vzhledu.

Jeho látky sráží krev

Celer obsahuje část důležitých živin, mezi které se počítají vitaminy, minerály, vláknina a látky zabraňující rakovině. Jeho nejdůležitějším doplňkem je voda. Je jedním z domácích léků na suchou pokožku, otoky, celulitidu a udržení vody v těle. Hydratuje pokožku, podporuje systém trávení tekutin a elektrolytů v těle. Je jedním ze zdrojů vitaminu K, přispívá ke srážlivosti krve a udržuje pevné kosti. Obsahuje vitamin C, který je nezbytný pro zdravý organismus a přispívá k asimilaci železa z potravy.

Podporuje obranyschopnost a ledviny

Je běžným zdrojem draslíku, přispívá k udržení běžného tlaku krve a k činnosti obranného systému. Povzbuzuje střevní peristaltiku a zabraňuje obstrukci střev. Podporuje činnost ledvin a jater při detoxikaci organismu. Stonky celeru obsahují důležité živiny, jako je listová kyselina, vápník, hořčík, fosfor a mangan. Kdo by měl jíst celer? Zejména lidé s onemocněním ledvin a cukrovkou, oslabenou imunitou a střevními problémy.

Úžasná součást jídelníčku

Je to zelenina bohatá na vitamin A, který urychluje regeneraci pokožky. Navíc je skvělým zdrojem listové kyseliny, která podporuje funkci mozku. Syrový celer obsahuje velmi nízký glykemický index – necelých 32, což je výhodné pro udržení stabilní hladiny cukru v krvi. Kromě toho obsahuje mimořádně málo kalorií – 20 na 100 gramů. Řapíkatý celer můžete jíst společně s paprikou a mrkví a jemným jogurtovým nálevem. Známou kombinací je celer s humusem nebo loupaným ořechovým máslem. Celerovou šťávu lze využít k vytvoření mimořádně špičkových zeleninových koktejlů, například smícháním se špenátem, jablečnou nebo citronovou šťávou. Chuť celerové šťávy nemusí být každému po chuti, a proto by mohlo být skvělým nápadem kombinovat ji s jinou zeleninou.

Zdroje info: ireceptar.cz, pestujeme.cz

Náhledové foto: Pixabay

The post Nezapomínejte na celer, který vám může pomoci s pletí first appeared on Plné zdraví.

2023-03-18T00:08:39Z dg43tfdfdgfd