Lifestyle

Trending:


Psycholožka okomentovala přátelství přes sociální sítě. Mně se to líbí, neodsuzuje ho

Je možné věřit tomu, kdo se s vámi baví jen po síti a sejít se nechce? Přečtěte si, jak vnímá takovou online spřízněnost psycholožka Olga Plíšková. A jde vůbec o skutečné přátelství?


Jaká zvířata byste neměli nikdy přikrmovat

Nekrmte na první pohled plyšové nutrie, mývaly ani ondatry. I když se na první pohled zdají neškodní a v řadě případů jsou to i pro někoho velmi roztomilá zvířata, je čas v takových případech ovládnout svoje emoce. Ve volné přírodě jich najdete stovky. Snadno se rozmnožují, a navíc k sobě nemají žádné predátory. O to víc jich díky tomu v poslední době přibývá. V České republice se vyskytuje až 595 nepůvodních druhů, 113 tvoří druhy invazivní....


Které byliny vysadit mezi zeleninu: máme pro vás několik tipů našich babiček. Už nebudete používat v zahradě chemii

Je skvělé, že si můžeme zaběhnout do obchodu pro postřik na cokoliv, co naši zahradu trápí. Ale nemáte někdy pocit, že snadno dostupná chemie je trochu past, která nás odvádí od stejně jednoduchých řešení, která jsou navíc zadarmo? Zkušení zahradníci se k praktikám našich babiček rádi vracejí, protože fungují jako účinná prevence a když na to přijde, stojí nula peněz i energie.


Nejlepší kroky k dokonalé péči o sebe sama/samého

Většina z nás má velmi rušný život s různými závazky a povinnostmi. Občas jsme do toho všeho tak zabraní, že zapomínáme věnovat pozornost svým vlastním potřebám. V nejhorších případech to může vést k "vyhoření", které s sebou nese celou řadu psychických i fyzických následků. Snažte se předejít zbytečným potížím dříve, než k nim dojde, tím, že aktivně věnujete čas a úsilí péči o sebe sama/samého již nyní. Prohlédněte si galerii a zjistěte, jakými způsoby můžete začít svou cestu k péči o sebe sama/samého.


Proč v některém oblečení páchneme víc? Konečně se zjistilo, které materiály nejvíc uchovávají smrad

Pokud ve svém šatníku máte tričko, které vám sluší, vypadáte v něm skvěle, ale nemůžete si ho moc často brát na sebe (protože v něm po pár hodinách nošení zkrátka začnete zapáchat potem), nebojte se – nejste v tom sami. Tenhle problém totiž zažívá drtivá většina lidí a vědci mu nyní konečně přišli na kloub.


Jak opražit strouhanku, aby byla krásně křupavá? Videonávod poradí, jak na to

Dostali jste chuť na sladké plněné knedlíky s ovocem, ale zrovna nemáte doma tvaroh na strouhání, kterým byste si je ozdobili? Nezoufejte a připravte si s námi dokonale křupavou a zlatavou posypku ze strouhanky.


Jak vytvořit věnec z růží, hrušek a netřesků. Máme pro vás fotonávod krok za krokem na letní květinovou dekoraci

Také se díváte na svou zahradu plnou růží a dalších květin a máte tak trochu strach, že si je ani nestihnete užít, a přijde čas jejich odkvětu? Využijte jejich pomíjivou krásu a vytvořte dekoraci na stůl, kterou budou všichni obdivovat. Podle našeho fotonávodu to zvládnete úplně snadno.


Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Sólo cestování se stává stále populárnější mezi ženami po celém světě. Je to nejen příležitost k objevování nových míst, ale také k sebepoznání a získání nezávislosti. Když cestujete sama, máte možnost dělat všechna rozhodnutí sama za sebe, což přináší velkou svobodu a flexibilitu. Ať už hledáte dobrodružství, klid nebo kulturu, následující destinace vám nabídnou nezapomenutelné zážitky se zárukou absolutní bezpečnosti.


Urbanistické koncepty pro moderní města

Urbanistické koncepty jsou klíčovými prvky při plánování a rozvoji moderních měst, která čelí výzvám spojeným s rostoucí populací, změnou klimatu a potřebou udržitelného rozvoje. Jaké jsou nejnovější urbanistické koncepty a jak mohou ovlivnit budoucnost našich měst?


Hollywoodská kráska čeká miminko: Bude chodit do školky s dítětem Justina Biebera a Margot Robbieové!

O krásné novinky není ani v Hollywoodu poslední dobou nouze. Po „Barbie“ Margot Robbieové (34) totiž další herečka slavnostně oznámila, že je v jiném stavu. Své první miminko očekává půvabná Alexandra Daddariová (38).


Nejzáludnější příběhy pomsty slavných osobností

Všichni jsme někdy v životě pocítili nutkavou touhu pomstít se někomu, kdo nám někdy něco udělal, a celebrity se v tomto ohledu neliší. Může to být bývalý partner (máme na mysli tebe, Shakiro!), celá publikace, korporace, organizace nebo televizní stanice - bez ohledu na velikost viníka existuje více způsobů, jak se dotyčnému pomstít, než dokážete spočítat! Když dojde na touhu po pomstě, většinou jde o to, odolat nutkání jít ke dnu, anebo si vybrat tu nejgeniálnější spodní cestu, kterou najdete... Navíc s dostupností peněz, kamer, obrovských fanouškovských základen a dalších věcí jsou celebrity těmi posledními, které byste chtěli poštvat. Když k tomu přidáte fakt, že jde o vysoce kreativní lidi, máte návod na ty nejprohnanější příběhy o pomstě, jaké jste kdy mohli slyšet. Jste zvědaví? Klikněte a nechte se překvapit (a mírně znepokojit)!


Jak si vybrat sluneční brýle? Slušivost není všechno. Experti poradili, na co se zaměřit

Brýle proti slunci jsou symbolem léta. Téměř každý alespoň jedny má. Při jejich výběru je však nutné dbát na to, aby nejen slušely, ale i chránily a nepoškozovaly oči. Odborníci pro CNN Prima NEWS poradili, na co si dát při nákupu pozor.


Proč věnovat pozornost oplocení zahrady a na čem se nevyplatí šetřit

Žít v ideální společnosti, ploty by zmizely. Zatím se musíme smířit s tím, že u rodinného domku je oplocení poměrně zásadní, a to hned z několika hledisek, které je třeba zmínit, než se dostaneme k tomu, že oplocení je také dekorace a vizitka zahrady.


Nápady na efektní dezerty, které zazáří na každém stole. Vystačíte si i s málem

Do skleničky, opilé, velké, malé... na tyto dezerty by si vaši hosté rozhodně měli nechat v žaludku místo. V létě skvěle ochladí, na oslavách se blýsknou luxusním vzhledem, chutnají báječně i v sychravých dnech. Zkrátka s dezerty do skleničky se nikdy netrefíte vedle.


Tipy, jak udržet potraviny déle čerstvé

Nikdo nemá rád plýtvání potravinami, ale některé potraviny se kazí rychleji než jiné. Snažíme se, aby potraviny vydržely co nejdéle čerstvé, ale není to jen o tom, že je uložíme do lednice. Věděli jste například, že skladování brambor s jablky zabrání tomu, aby brambory vyklíčily? Úžasné, že? V této galerii najdete mnoho užitečných vychytávek, které vám pomohou udržet potraviny déle čerstvé. Klikněte na ně!


Květy cukety: jezte samčí květy například v palačinkovém těstě

Věděli jste, že kromě samotného plodu jsou jedlé i květy cukety? Koupit je na trhu nebo v supermarketech není tak jednoduché, ale rozhodně stojí za vyzkoušení. Jedna rostlina může vyprodukovat 20 až 40 květů za celou dobu svého růstu. Samčí květy je možné sbírat celou dobu květu, aniž by se to negativně projevilo na vaší rostlině. Odstranění samičích květů ale může růst rostliny zastavit. Proto je lepší konzumovat jenom ty samčí.


Domácí postřik na plevel v dlažbě. Vystačíte si se třemi běžnými ingrediencemi

Dlažba před domem je pro mnohé z nás jakousi vizitkou toho, jak to vypadá i vevnitř. Pokud se podíváme na některé dlažby, zjistíme, že jsou dokonale zarostlé mechem a různými plevelnými rostlinami. Jednou ročně se pochopitelně dlažba ideálně přejede vysokotlakým čističem. Tato činnost se řeší brzy v létě, kdy už je venku teplo. Po čase ale opět začnou plevelné rostliny bujet a musí se zlikvidovat. Jak? Vyrobte si jednoduchý domácí postřik na...


Tajemství krásné a zdravé pleti Marie Rottrové: Hydratace vodou zevnitř, k večeři červené víno a hodně listí

Zpěvačka Marie Rottrová (82) popisuje v rozhovoru pro magazín Lifee.cz, jak vypadá její módní styl, ale odhaluje také tajemství své bezchybné pleti a úctyhodné kondice, kterou si v osmdesáti letech stále udržuje. Jak vypadají její večeře a kosmetická rutina? Věnuje se aktivně nějakému sportu? A co musejí splňovat její ideální společenské šaty?


Jak ochránit vlasy před sluncem, solí a chlórem během léta. Ty nejlepší pomocníky koupíte již od 89 Kč

Léto je v plném proudu, slunce svítí, pláže lákají a bazény zvou k osvěžení. Ale než se plně oddáte letním radovánkám, přečtěte si, jak tyto letní radosti působí na vaše vlasy. Slunce, sůl a chlór jsou totiž jejich hlavní nepřátelé. Pojďme se podívat, jak se jim úspěšně bránit a jak vlasy zachránit.


Podivná fakta o houbách s psilocybinem

Na psilocybinové houby neboli magické houby se dlouho pohlíželo s podezřením. Jejich psychedelické vlastnosti vedly v mnoha zemích k jejich zařazení mezi nelegální látky. Výzkum schopností a terapeutického využití psilocybinových hub však ukázal neuvěřitelně slibné výsledky a nebývalé přínosy. Průkopničtí lékaři se domnívají, že mohou pomoci při celé řadě duševních onemocnění, a dokonce ulehčit boj těm, kteří se vyrovnávají se smrtelnou diagnózou. O magické houby je stále větší zájem. Na druhou stranu, příroda o jejich schopnostech věděla odjakživa a některá zvířata se jich pravidelně účastní! Nevěříte tomu? Klikněte do galerie a zjistěte další překvapivá fakta o psilocybinu.


Pro tato znamení je teď ideální čas na důležitá rozhodnutí

Přemýšlíte nad nějakým důležitým rozhodnutím? Přišla vám do života zajímavá pracovní nabídka, kvůli které chcete změnit práci? Poznali jste někoho nového? Budete se stěhovat? Podívejte se, zda právě teď je ta správná doba na to, udělat změny ve svém životě!


Letní horoskop pro milovníky chalupaření: Tři znamení zvěrokruhu, která se cítí nejlépe mimo město

Češi prostě milují chalupaření. Nedají dopustit na ticho, klid a přírodu, tedy věci, které ve městě obvykle nenajdou. Pokud i vy nejraději trávíte léto na chalupě, možná jste se narodili v jednom z těchto tří znamení zvěrokruhu.


Nebezpečné rostliny na zahradách


Karafiát za to nemohl, hezká kytka je i po letech spojovaná s komunistickými oslavami

Jde však o zajímavou rostlinu, která má poutavou historii. V průběhu staletí bylo této květině připisováno mnoho významů. Mytologie spojuje karafiát s bohyní lovu Dianou. Jedna z legend praví, že mladý pastýř, který byl bláznivě zamilovaný do této bohyně byl nejprve sveden a poté krutě opuštěn.


Nikdy, vždycky a dobrá práce. Slova a věty, které by si rodiče měli odpustit

Mezi věty, které by si rodiče měli raději odpustit, patří nejen zbytečně krutá prohlášení nebo srovnávání s vrstevníky. Ale také spousta hlášek, které vypouštíme trochu mimoděk a často v dobré víře, že jimi děti třeba povzbuzujeme.


Karin (40): Manžel mi zlomil srdce. Když jsem ho připravila o všechno, ztratil i milenku

Karin se zamilovala do fešného námořníka v nažehlené uniformě. Po nějaké době zjistila o svém manželovi pár věci. Nejenže tráví většinu času na cestách, ale také v posteli jiné ženy.


7 receptů na cukety zapečené v troubě: Báječné dobroty nadchnou i začátečníky

V troubě zapékané pokrmy jsou báječné. Připravují se snadno - často jen na vymazaný plech nakrájíme a narovnáme různé suroviny, které nakonec zalijeme vhodně zvolenou směsí. Obvykle nesmí chybět vajíčka a sýry, aby povrch pokrmu získal tu nejlepší zlatavou barvu a také výbornou chuť.


Býci by si měli dát pozor na utrácení, Berani budou rozdávat radost. Další týdenní horoskop je tu!

Ráda nahlížíte do budoucnosti? Zajímá vás, co vás čeká v příštích dnech? Přečtěte si naši astrologickou předpověď, která poodhalí roušku věcí příštích... Pobavte se u našeho speciálního týdenního horoskopu.


Jak si udělat letní kino na zahradě: několik tipů a inspirace pro dohodové letní filmové večery

Hlídáte o prázdninách děti anebo se rádi potkáváte s přáteli. Krásné letní večery si můžete zpříjemnit ve své zahradě, na terase nebo balkoně při pohodovém filmu. Zda vyberete krásnou pohádku, komedii, romantiku nebo akční, je jen na vás. Aby se všichni cítili spokojeně, věnujte přípravě trochu času. Vyplatí se to.


Když není doma „nic k jídlu“, přichází čas na kreativitu. Jaké poklady můžete připravit a možná jste o nich nevěděli?

Čas od času přijde chvíle, kdy potřebujeme uvařit z ingrediencí „co dům dal“. Zároveň je dobré myslet na průběžnou kontrolu a využití surovin, kterým se blíží datum spotřeby. Nahlédněte doma do spíže a připravte skvělé menu pro celou rodinu s efektivním využitím surovin, které máte zpravidla po ruce.


Upečte rybízový koláč s nevšední drobenkou z mandlí. Je vynikající!

Rybíz právě dozrává, a tak je ta správná chvíle kouzlit s ním v kuchyni. Vyzkoušejte třeba rybízový koláč, který je ozvláštněný mandlovou drobenkou. Ke snídani i odpolední kávě bude naprosto dokonalý.


Tato 3 znamení najdou v příštím týdnu pravou lásku

Všude zamilované páry. Narazili jste na novou osobu, nebo se starý známý náhodně připletl do vašeho života? Co když, je vaše znamení to, které již v příštím týdnu čeká nová láska a možná i nový život. To, která znamení to jsou se dozvíte v našem článku.


Zatočte s povislou kůží na pažích pomocí jedinečného cviku: Své paže vytvarujete v pohodlí domova

Povislá kůže na pažích může být opravdovým strašákem. Ale nezoufejte! Máme pro vás skvělou zprávu. Existuje jednoduchý cvik, který můžete provádět doma, a díky němuž budou vaše paže brzy vypadat zase skvěle. A co je nejlepší? Budete k tomu potřebovat jen minimum vybavení a trochu odhodlání.


Mám zdobit svůj pokoj neonovým značkou?

Decorace pokoje neonovou značkou může být skvělý způsob, jak přidat jedinečný a živý dotek prostoru. Neonové značky jsou známy svou schopností vytvářet útulnou a moderní atmosféru, která proměňuje jakékoliv prostředí v středobod plný osobnosti. O post Mám zdobit svůj pokoj neonovým značkou? apareceu primeiro em DecorStyle.


Jak vám může stres prospět

Stres má špatnou pověst. Když se mluví o stresu, většinou se nám vybaví něco špatného. Je s ním spojena úzkost, vyhoření a celkově negativní účinky na zdraví. Chronický stres je skutečně nebezpečný a zdraví dost škodlivý, ale ne všechny stresové události jsou stejné. Stres ovlivňuje náš život různými způsoby, a zatímco příliš mnoho a příliš dlouho je obvykle škodlivé, ukazuje se, že správné množství stresu nám může být ve skutečnosti prospěšné! Zajímá vás, jak vám může stres prospět? Klikněte na následující galerii a dozvíte se to!


Koláč z cukety: Skořicí vonící nadýchaný a vláčný moučník máte v troubě během pár minut, božsky chutná i politý čokoládou

Z cukety nemusíme chystat jen slaná jídla. Upečte si z ní výborný koláč. Vláčný a nadýchaný moučník provoněný skořicí. Dát si ho můžete jen tak pocukrovaný, ale i vylepšený s čokoládovou polevou.


5 nápadů na rychlé utřídění a zútulnění domácnosti

5 nápadů na rychlé utřídění a zútulnění domácnosti. Chcete si udělat krásnější domov a přemýšlíte, jak to zařídit? Rozhodně se nemusíte pouštět do žádných drahých nákupů, protože mnoho věcí hravě zvládnete sami. Podívejte se na 5 různých nápadů, s jejichž pomocí dosáhnete uklizené a přehledné domácnosti.


KVÍZ: Dovolená na Balkáně aneb jak se vyznáte v balkánské kuchyni?

Pokud jste navštívili některé z balkánských států, jistě jste si našli oblíbené místní jídlo. Rozhodně je z čeho vybírat. Na Balkáně najdete veliké množství kultur, chutí, typických surovin i netradičních receptů. Pojďte s námi prozkoumat zajímavé a oblíbené pokrmy. Třeba mezi nimi objevíte nový preferovaný chod. Nezapomeňte i na náš kvíz, kde můžete nabyté zkušenosti pěkně zužitkovat.


Lopezová a Affleck prodávají luxusní dům za obrovskou částku. Sídlo disponuje 24 koupelnami

Hollywoodské hvězdy Jennifer Lopezová a Ben Affleck oficiálně uvedli na trh své honosné sídlo v Beverly Hills, které si společně pořídili teprve před rokem. Noví majitelé si mohou dům pořídit za astronomických 68 milionů dolarů, tedy v přepočtu za téměř 1,6 miliardy korun, informoval server Mansion Global.


Stará se o bezdomovce, přitom ji živí interiérový design: Navštivte domov plný elegance a klasických kousků

Interiérová designérka Helene Houe nás pozvala na návštěvu do svého čtyřpokojového bytu ve městě zvaném Aalborg v Dánsku. Stometrový byt zařídila v moderním skandinávském stylu, kterému dominují světlé barvy a vytříbený design.


Celozrnný koláč s tvarohem, ovocem a drobenkou z ovesných vloček

Dostali jste chuť na ovocný koláč, ale ten klasický nespadá do vašich výživových tabulek a zdravého životního stylu? Nebojte se, máme pro vás úžasný recept na celozrnný koláč s ovocem a tvarohem. Najdete v něm i dostatek ovesných vloček, naopak másla jen trochu.


Pokrmy bez vajec: Vajíčka můžeme snadno nahradit jinými ingrediencemi

Vejce jsou důležitou součástí většiny slaných i sladkých jídel. Mají za úkol pokrmy spojit, nakypřit, nastavit, dochutit a zvýšit jejich objem. Některé diety vejce vyřazují ze stravy - musíme tedy hledat, čím je nahradíme.


Nejlepší letní jídla podle horoskopu: Panna připraví šťavnaté zeleninové karbanátky a Ryby musí mít lehký dort s ovocem

Horké letní dny jsou tady a kromě jiného nám většinou změní a výrazně odlehčí jídelníček. Ale co když docházejí nápady? Určitě přijde vhod malý průvodce nejlepším letním stravováním podle znamení horoskopu.


Denní horoskop na 12. července 2024: Lvi zjistí, že jim někdo lhal, Štíři překypují energií

Denní horoskop nejen pro ženy na pátek 12. 7. 2024. Přečtěte si aktuální denní horoskopy pro všechna znamení zvěrokruhu na webu Lifee.cz a zjistěte, co vám hvězdy připravily.


Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024

Profesionální tanečnice a moderátorka Veronika Lálová, která příští rok vystoupí na karnevalu v Riu de Janeiru, se proslavila díky soutěži StarDance. Známá je však i svou láskou k zářivé módě. Její styl, plný výrazných barev a vzorů, z ní činí výraznou osobnost. V současnosti působí jako moderátorka televize OK a pro Marianne.cz prozradila, jak během léta působivě nosit výrazné barvy a vzory.


Jak poznat, že se jídlo zkazilo

Nikdo nemá rád vyhazování jídla. Ale i když se tomu snažíme vyhnout, někdy se jídlo zkazí. Na některých potravinách jsou uvedena data použitelnosti, která nám mohou pomoci při rozhodování, zda je máme sníst, nebo ne. Neplatí to však pro každou potravinu, proto vám přinášíme jednoduchý návod, jak zjistit, zda se potravina zkazila. Klikněte na následující galerii a naučte se číst příznaky toho, že vaše potravina musí být prošlá!


Nejmilejší tchyně podle horoskopu. Která 3 znamení to jsou?

V mysli spousty z nás utkvěla domněnka, že všechny tchyně tu jsou proto, aby nám kazili život. Možná za to může bezpočet vtipů, který se zabývá touto tematikou. Nicméně některé tchyně se k nám chovají lépe než naše vlastní matky. Máte tchyni anděla i vy?


Nejžádanější estetické zákroky v Česku: Tuk ve tvářích, víčka i facelift

První známky stárnutí se začínají objevovat už kolem 25. roku života. Pokožka ztrácí elasticitu, svěžest a začínají se objevovat první vrásky. Touha po tom vypadat co nejdéle mladě zvyšuje zájem Čechů o omlazovací procedury. Plastická chirurgie nabízí pestrou škálu zákroků, které tváři uberou i celou dekádu.


Soutěžícím u největšího hráče nechutná a dlouho čekají. Pravdu mu nikdo neřekne

V repríze speciálu soutěže o nejlepší menu s budoucími kuchaři budou hosté zvědaví na pátek, kdy jim uvaří Vítek. Podle toho, jak hodnotí jídla u stolu, totiž gastronomii opravdu rozumí. O to větší bude překvapení ostatních, když svůj večer nezvládne.


Znamení zvěrokruhu, která mají nízké sebevědomí: Nevěří si Raci ani Váhy

Zdravé sebevědomí je klíčovým aspektem, který ovlivňuje naše jednání, vztahy a celkový pohled na svět. Jenže někteří lidé si nejsou vůbec jistí sami sebou, činí jim problémy se rozhodnout a nevěří ve své schopnosti, i když je mají, trápí je totiž nízké sebevědomí. Pro tato čtyři znamení je to typické.