NEJSLUšIVěJší TREND NA LéTO 2024: DIOPTRICKé I SLUNEčNí BRýLE TVARUJE DO PODOBY KOčIčíCH Očí

Znovuobjevené obroučky tvaru kočičích očí byly hitem v 50. a 60. letech minulého století. Jejich čas je ale zpět. Jsou naprosto univerzální, slušivou a skvěle padnoucí variantou tvaru, pro který najde zalíbení každá žena.

Jak je to tedy v současnosti? Tak ta jim přímo hraje do karet. Cat-eye obroučky jsou totiž jednoznačným hitem léta 2024. A týká se to jak slunečních, tak dioptrických variant brýlí.

Zářivý trend léta 2024: Pořiďte si růžový kostým jako stylová Tereza Maxová nebo extravagantní Hana Vagnerová

Jak je poznáte

Jejich typický tvar je oválný s ostrou špičkou na straně spánků. Rám obrouček cat-eye se také v horní části rozšiřuje, a naopak směrem dolů zužuje. Kočičí brýle tak velmi hravým způsobem podtrhnou ryzí ženskost a budou vám tak stylovým a svěžím doplňkem, který z módy jen tak nevyjde.

Mikro trend léta 2024: Paisley motiv zahnuté kapky je zpět s plnou parádou a sluší letním kouskům i džínovině

Trocha glamouru nikdy neuškodí

Přestože je považován za velmi univerzální, cat-eye brýle se hodí především pro oválné a srdcovité tvary obličeje. „Lidé s oválným obličejem mají štěstí, že mohou nosit téměř jakýkoliv styl brýlí. Cat-eye obroučky jim dodávají sofistikovaný a elegantní vzhled. Je to způsob, jak přidat trochu glamouru, aniž by se narušila přirozená harmonie jejich rysů,” vysvětluje Kristýna Štěbetáková, optometristka a odbornice na prodej dioptrických a slunečních brýlí společnosti Alensa.

Na své si ale s tvarem cat-eye přijdou i ženy se srdcovitým tvarem obličeje, který se vyznačuje širším čelem a užší bradou. Cat-eye brýle mají tendenci rozšiřovat se směrem k vnějším okrajům, což přitahuje pozornost směrem nahoru a vytváří iluzi širší části dolní části obličeje. Tento efekt může pomoci vyvážit šířku čela a brady a dodat tím pádem obličeji větší symetrii.

HItem léta jsou krátké košile: Sáhněte nůžkami do vlastní skříně, nebo se poohlédněte po novém zkráceném trendu sezóny

Vždy vybírejte dobře padnoucí modely

Nejdůležitější ale je, aby vám brýle dobře seděly a cítili jste se v nich pohodlně a sebevědomě. Dobře padnoucí brýle totiž zlepší nejen váš vzhled, ale také vaše sebevědomí.

Na modely dipotrických i slunečních brýlí z nejnovějších kolekcí se můžete podívat do fotogalerie.

Související články

2024-07-10T03:23:16Z dg43tfdfdgfd