Lifestyle

Trending:


Iva (27): Odmítla jsem žádost o ruku. Co když nechci prožít celý život jenom s jedním mužem?

Iva chodí s Tomem už delší dobu. Zatímco on bere jejich vztah vážně a chtěl to zpečetit i žádostí o ruku, ona si budoucnost představuje trochu jinak...


Skladování kořenové zeleniny aneb Jak si poradit i v případě, že nemáte sklep

Těšíte se z bohaté letošní sklizně a řešíte, jak správně uskladnit kořenovou zeleninu? Kde, jak a v čem skladovat? A jak si poradit, pokud nemáte sklep?


Opaření svařákem nebo rozbitá výloha. I na vánoční trhy se vyplatí pojistit

S blížícím se adventem plánuje mnoho Čechů výlet na vánoční trhy. Přestože velká část jezdí do tuzemských měst, přibývá těch, kteří si chtějí adventní atmosféru vychutnat v zahraničí. Často míří do sousedního Německa, Polska či Rakouska, narůstá však zájem i o vícedenní adventní zájezdy do vzdálenějších zemí. Pojišťovny radí, aby se lidé i na tyto krátkodobé výlety nezapomněli pojistit. Náklady za případné zranění i způsobené škody pak nebudou...


Kdo byli druidové a co dělali?

Druidové jsou dobře známou součástí keltské historie a tradice. Díky nedostatku dostupných záznamů o nich však zůstávají zahaleni tajemstvím. Většina legend a pověstí z té doby se předávala prostřednictvím tradice ústního vyprávění, což omezuje to, co o nich můžeme zjistit. Víme však, že tyto postavy byly pevně zakotveny v keltské společnosti a měly velký vliv jako duchovní a kulturní vůdci. Dokonce tak vlivní, že je Římská říše považovala za hrozbu a rozhodla se je potlačit. Ironií osudu jsou římské záznamy jedny z mála, které se o této starověké třídě kněží dochovaly. Zaujalo vás to? Klikněte na galerii a dozvíte se o druidech více.


Topmodelka Linda Evangelista šokuje svět: S randěním jsem skončila. Nechci poslouchat, jak vedle mě někdo dýchá

Supermodelka Linda Evangelista (58) je už nějaký čas single. A jak přiznala v rozhovoru pro The Sunday Times, nic na tom nehodlá měnit. "Už nechci s nikým sdílet lože," nechala se slyšet kráska, které v letech její největší slávy leželi muži houfně u nohou. "Odmítám poslouchat ničí dech," vysvětlila.


Nekynutá vánoční štola s tvarohem: Jednodušší, rychlejší a chutnou náhradu vánočky zvládne každá hospodyňka

Kdysi hodně chudý moučník, dnes chutěmi a barvami hýřící pochoutka, která na svátečním stole a štědrovečerní tabuli nesmí chybět. To je vánoční štola, která svůj tvar nemá jen tak pro nic za nic. Upečte ji s předstihem i bez kynutí!


Tradice: Mikulášské obchůzky aneb Když zazvoní u dveří čerti

Na Valašsku vždy bývaly svátky související s koncem roku trochu mystické. Svatý Mikuláš tu zdaleka není hlavní postavou. To spíš čerti, kterých je po jeho boku hned několik, a také smrtka.


Norimberské perníčky: Poklad, který se právem řadí mezi jedlé klenoty Německa

Norimberský perník známý pod označením Nürnberg Lebkuchen se u našich sousedů peče déle jak pět set let a svůj věhlas šíří dál po celém světě. Domácí pekárny si zakládají na ruční výrobě a prvotřídních surovinách. Během adventu na tuto pochoutku narazíte v Německu snad na každém rohu. Jak tyto koláčky vznikly a proč se pro ně vydat přímo do Norimberka?


O domácí kysané zelí se musíte starat. Zapomenout na dolití vody se nevyplatí

Domácí nakládané zelí je naprosto skvělé a mít jej doma se vyplatí. Pokud jste zelí nakládali někdy na konci října, pak si můžete být jistí, že už bude nyní ideální ke konzumaci. O kysané zelí se ale rozhodně musíte starat, a to pravidelně. Kontroly každý týden jsou bezesporu na místě. Pozor byste si měli dávat hlavně na to, aby samotné zelí bylo neustále pod hladinou onoho nálevu. Pokud tomu tak není, musíte nálev dolít. Jaký byste měli použít...


Čepice, rukavice, šály i kukly. Máme tipy na doplňky, které rozzáří váš zimní outfit

Venkovní teploty napovídají, že zima je oficiálně tu. A tak je na čase vytáhnout všechny zimní doplňky, tedy čepice, rukavice, šály nebo třeba také v posledních letech velmi trendy pletené kukly. Poradíme, kde sehnat ty nejstylovější zimní doplňky, které ozvláštní každý outfit a zároveň vás v mrazivých dnech zahřejí.


Celebrity, které si nemohly dovolit své luxusní domy

Ne každá celebrita žije v extravagantním sídle. Ve skutečnosti jich mnoho žije v překvapivě skromných domech. Ti, kteří si pořizují velmi drahé nemovitosti, mají někdy problém je zaplatit. Některé hvězdy se z toho či onoho důvodu dostanou do finančních problémů a nesplácejí hypotéku, v jiných případech je konečným výsledkem exekuce jejich domů. Zajímá vás více? Klikněte do galerie a seznamte se s celebritami, které přišly o své drahé domy.


Tipy, jak udržet děti v zimě v teple a bezpečí

V zimních měsících je důležité, aby děti byly v teple a bezpečí, zatímco se baví venku. Ať už si hrají ve sněhu, cákají v kalužích nebo si prostě jen užívají chladného počasí, existují způsoby, jak zajistit jejich pohodu. Zde je několik tipů, které vám pomohou udržet vaše děti v teple a bezpečí během zimního a prázdninového období.


20 současných nejoblíbenějších dětských jmen: Nejsou tak neobvyklá, jak byste čekali

Jméno bude mít dítě na celý život, a tak se nad jeho volbou rodiče důsledně zamýšlejí. Někteří volí originální jména, jiní ta tradiční. Která jsou ale ta nejčastější?


Kdo je nejvíc sexy žena, která NEžije?

Tyto nádherné ženské celebrity už nejsou mezi námi, ale jejich vzhled přetrvává navždy. Kdo je tedy nejvíc sexy ženou, která NEžije? Prohlédněte si galerii a podívejte se na tyto úžasné, urostlé a sofistikované hvězdy.


Jaké je pro vás ideální americké město na základě vaší osobnosti?

USA s 50 státy a tisíci obcemi nabízejí rozmanité možnosti pro obyvatele všech preferencí. Lidé, kteří mají podobné zájmy a preference, se často přiklánějí k lokalitám, které jim poskytují takový životní styl, jako je hojnost slunečního svitu nebo široký výběr vín. Zajímá vás víc? Prohlédněte si tuto galerii a objevte ideální destinace, které nejlépe vyhovují vaší osobnosti a preferencím.


Vánoční strom na Staroměstském náměstí: Kilometry světelných řetězů a dvoumetrová špička

Na Staroměstském náměstí už stojí vánoční stromeček. Smrk ztepilý byl pokácen v Pertolticích na Českolipsku a následně odpočíval v průmyslovém areálu v Kbelích, než byl přemístěn na Staromáku. Jeho kotvení probíhalo od dvou hodin ráno do časných ranních hodin, jak napsal Blesk.


Nejpodivnější certifikáty, které můžete získat online

Vzhledem k tomu, že se stále častěji setkáváme s prací na volné noze a vzdálenou prací, a vzhledem k hrozbě, že naše pracovní místa převezmou roboti, se mnoho lidí snaží diverzifikovat své dovednosti a kvalifikaci. Internet je k tomu skutečně úžasným místem, které k vám přitahuje nejrůznější znalosti, ale se vším úžasným se přirozeně pojí i všechno divné. Od extrémně specializovaných titulů až po ty, o kterých jsme si jistí, že nejsou použitelné v reálném životě, klikněte a podívejte se na všechny podivné certifikáty, které můžete získat online.


Velký horoskop na prosinec: Býky čeká velké zklamání, Kozorohům hrozí přepracování

Co vám předpovídají hvězdy na měsíc, kdy přichází nejkouzelnější svátky v roce plné magie, tajemství, smíchu a překvapení? Jak se vám bude dařit v práci, ve vztazích nebo jak na tom budete se zdravím? Přečtěte si velký horoskop na prosinec 2023.


Význam jednotlivých barev v Bibli

Barvy jsou důležitým prvkem života. Mohou ovlivňovat naši náladu a emoce a v závislosti na kontextu mají různé významy. Tak je tomu i v případě Bible; barvy mají různé významy a konotace. Jsou používány k symbolizování různých věcí ve Starém i Novém zákoně. V tomto článku se ponoříme do barev v Bibli a zjistíme, co znamenají. Klikněte pro zjištění více o významu barev.


Jak mohou houby zachránit planetu

Houby nejsou ani rostliny, ani živočichové, prostě existují ve své vlastní říši. Ukazuje se, že tato říše může mít zásadní význam pro přežití našeho druhu. Houby jsou důvodem existence rostlin a suchozemských živočichů, protože jsou nezbytné pro rozklad odumřelých materiálů, obnovu půdy a mimo jiné dávají život mnoha jiným organismům. Ačkoliv si houby umíme vychutnat jako jídlo, většina lidí netuší, kolik kouzel se pod nimi skrývá. Často opomíjenou součástí kouzla hub je tzv. mycelium, síť "kořenů", které se táhnou dlouhé úseky pod zemí. Mycelia mají dlouhý seznam překvapivých způsobů, jak mohou bojovat proti takovým věcem, jako jsou klimatické změny, plastový odpad, znečištění, vymírání zvířat, ropné skvrny, radioaktivita a další. Je těžké uvěřit, že houby toho dokážou tolik, zejména proto, že se o tom příliš nemluví. Klikněte na tento článek a získejte více informací.


Strava při kojení ovlivňuje zdraví a vývoj miminka. Zkuste náš vzorový jídelníček

Jak složit jídelníček při kojení, aby vaše miminko získalo všechny potřebné živiny? Vsaďte hlavně na kvalitu, pestrost a čerstvost potravin. Nezapomínejte sledovat reakce miminka a stravu podle potřeby upravte. Podívejte se na vzorový jídelníček pro kojící matky a seznam nevhodných potravin při kojení.


Denní horoskop na úterý 28. 11. 2023: Vodnáři staví vzdušné zámky, Býci udělají chybu

Denní horoskop pro všechna znamení zvěrokruhu na úterý 28. 11. 2023. Podívejte se, co vás tento den čeká a čeho byste se případně měli vyvarovat.


Účesové proměny ze StarDance 2023: Vlasy vyžehlili Kostková, Pavlovičová i Maršálek

Vybrali jsme pro vás ty nejlepší vlasové proměny aktuálních soutěžících ve StarDance. Iva Kubelková (46) nás šokovala krátkým mikádem, Darija Pavlovičová (22), Josef Maršálek (41) a Richard Genzer (56) si nechali dokonale vyžehlit své přírodní kudrlinky a Tereza Kostková (47) zazářila v účesu s dokonalou pěšinkou. Co nám o nich prozradila supervizorka kadeřníků Blanka Hašková?


Vyrobte si nádherný staročeský adventní věnec a ještě ušetřete: čím ho ozdobit a co na něm nesmí chybět, aby vypadal jako ten u babičky

Již příští neděli zapálíme první adventní svíčku na adventním věnci. Pokud ho ještě nemáte vyrobený, zůstaňte v klidu, máte ještě spoustu času vše napravit. Libujete si ve staročeských dekoracích a milujete i v tomto stylu ozdobený vánoční stromeček? Tak dnes tu máme něco pro vás, poradíme vám, jak si vyrobit staročeský adventní věnec a čím ho správně ozdobit, aby se nevytratilo kouzlo staročeských Vánoc?


Co dělat, aby vánoční kaktus rozkvetl? Věnujte se mu celý rok!

Vánoční kaktus patří k nejoblíbenějším rostlinám, které zdobí naši domácnost v době Vánoc. Důvodem je to, že začíná kvést na konci listopadu a začátku prosince. Atraktivní květy pak s přehledem vydrží až do Vánoc. Základem je vybrat mu nepříliš teplé místo a nechat jeho výhonky volně viset dolů. I když se jedná o rostlinu, která má svůj původ v tropických deštných pralesech, není těžké ji pěstovat.


Radim (44): Po třech extrémech jsem konečně padl na obyčejnou ženu. Naše první milování mě ale vyvedlo z omylu

Radima odjakživa přitahovaly mimořádné ženy. Ať už to byla výrazně starší učitelka dějepisu, nebo náruživá krasobruslařka. Nakonec zakotvil u Kláry, která se zdála docela obyčejná. Ovšem jen do momentu, než došlo na první společnou noc.


Kvíz: Jak dobře znáte adventní tradice? Vyzkoušejte si své znalosti o tomto předvánočním období

Všichni už netrpělivě čekáme, až budeme moci zapálit první adventní svíčku na adventním věnci. Aby vám to čekání rychleji utíkalo, připravili jsme pro vás malý, předvánoční kvíz. Vyzkoušejte si, jak na tom jste se znalostmi adventních tradic, některé pro vás možná budou novinkou, jiné se třeba naučíte dodržovat i doma.


Stávkový den očima rodičů? Podporují ji. I za cenu dovolené, kterou si šetřili na Vánoce

Řada rodičů zůstala v pondělí s dětmi doma. Kvůli stávce museli někteří požádat zaměstnavatele o home office nebo si dokonce vzít dovolenou, s níž nepočítali. Jednou z rodin, která se musela se současnou situací vypořádat, jsou i Tesařovi z Kobeřic, které navštívila redakce CNN Prima NEWS.


Slavní lidé, kteří se narodili na Halloween

Halloween může být velmi zábavný, takže si představte, že jste se narodili v tak významný den! Právě to slaví každý Halloween několik známých tváří. Ukázalo se, že narodit se v nejstrašidelnější den v roce, může být požehnáním, protože mnozí z těchto mužů a žen se stali velmi úspěšnými ve svých oborech. Zajímá vás to? Klikněte na tuto galerii a seznamte se se slavnými lidmi, kteří se narodili na Halloween.


Kdy byl vynalezen váš oblíbený domácí spotřebič?

Přemýšleli jste někdy, kdy byla vynalezena pračka? Když se nad tím zamyslíte, kdy jsme začali používat ledničku nebo mikrovlnnou troubu? Mnohé z každodenních domácích spotřebičů, které dnes považujeme za samozřejmost, vznikly v 19. století na pozadí průmyslové revoluce, většina z nich záměrně, některé však náhodou. Až tedy příště sáhnete po napařovací žehličce nebo vysavači, zamyslete se nad jejich původem! Zaujalo vás to? Klikněte a podívejte se na vynálezy, které učinily život mnohem pohodlnějším.


Šněrovací boty, totální must have zimy 2023: Skvěle ladí se saténovou sukní či heboučkými úplety

Dříve turistická nutnost zvaná pohorky nebo klasika ve výbavě metalových a rockových fanoušků. Dnes? Naprostý módní hit. Šněrovací boty stoupají mezi nejnošenější podzimní a zimní modely posledních let. Vlastníte je také?


Cukroví, které vám doma zlepší náladu

Díky nim se budete cítit energičtěji a zlepší se váš zdravotní stav. Přesvědčte se sami, jak jsou datle pro vás dobré, a vyzkoušejte naše chutné a zdravé cukroví z datlí, které si můžete rychle připravit. Datle, které pocházejí z datlovníků, jsou velmi sladké a obvykle se konzumují sušené. Jsou lehce stravitelné, velmi zdravé a jejich sladkou chuť lze použít místo běžného cukru. Ale v držení diety vám nepomohou…


Co znamená úplněk v Blíženci pro vaše znamení

Konečně přišlo období Střelců a my jsme na to připraveni. Co je lepší, než úplněk v sesterském znamení Blíženců, jednom z nejsociálnějších a nejrychleji se vyvíjejících archetypů? S blížícím se svátečním obdobím nás tento měsíc vyzývá k tomu, abychom prozkoumali, kam směřujeme svůj čas a energii. Brainstorming s ostatními je teď vhodný, stejně jako intelektuální přístup k otázkám vašeho života. Energie Blíženců je rychlá, vtipná a vstřebává informace ze všech stran. Pokud máte pocit, že jste byli příliš upjatí nebo jste se zasekli na jednom místě, nyní je skvělá doba o tom mluvit, psát, sdělit to, místo toho, abyste o tom jen přemýšleli! Zajímá vás, jak bude během úplňku v Blížencích ovlivněno vaše znamení? Klikněte na tuto galerii a zjistěte to.


Nejúžasnější ženské celebrity 70. let 20. století

Sedmdesátá léta se vyznačovala různými módními trendy, například zvonovými kalhotami a objemnými vlasy. Tyto styly vyznávala řada úspěšných žen, které svým úžasným vzhledem zanechaly v tomto desetiletí nesmazatelnou stopu. Od Farrah Fawcett po Faye Dunaway se tyto ženy staly symbolem krásy této éry a mnohé z nich nás inspirují dodnes. Podívejte se do galerie a zjistěte, které ženské hvězdy byly považovány za nejkrásnější v 70. letech.


Mají nám zútulnit byt, přitom se jedná o časovanou bombu

Vonné svíčky jsou hitem posledních let a máme je doma téměř všichni. Mohou mít nejen neblahé důsledky na naše zdraví, ale když jsou navíc ve skleněných dózách, doslova si koledujeme o veliký problém.


Vlastní bydlení do 900 tisíc korun? Česká firma našla možné řešení

Prvotní myšlenkou typizovaného projektu moderní maringotky byla situace na trhu nemovitostí, která mnohým rodinám neumožňuje pořídit si vlastní bydlení. S maringotkou je to jednoduché. Stačí si vybrat místo s krásným výhledem a nechat si postavit nový dvoupodlažní domov.


Udělejte si netradiční adventní či vánoční věnec z perníku. Krásně voní a vypadá úžasně

Udělejte si letos netradiční, ale velice módní adventní věnec z perníku, který provoní předvánoční domov kořením a navodí sváteční atmosféru. A taky je to pěkný dárek. Protože tradiční perníčky potřebují čas, aby zkřehly, jsou spolu se zázvorkami prvním druhem cukroví, kterým se začíná vánoční pečení. A máme pro vás i velice praktický tahák, jak mouku, cukr a další suroviny přesně odměřit, abyste mohli péct bez kuchyňské váhy!


Ze špatného vína dobrý svařák neuděláte. Vsaďte na kvalitu a chuť dolaďte kořením dle charakteru vína

Každé roční období si můžeme zpříjemnit nějakým sezonním drinkem. Tím zimním je bezpochyby svařené víno. Proč ovšem zůstat jenom u klasiky, když máme tolik rozmanitých přísad? Hlavně ale nepodceňujte volbu vína. I svařák si zaslouží to kvalitní.


První adventní neděle letos připadá na 3.12. a je to tak správně. Víte proč?

Tradiční období před Vánoci, plné zdobení, pečení a radosti, to je advent. Jde o období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to pohyblivý svátek, proto se každý rok koná v jinou dobu. Víte, jak se počítá a proč bude letošní rok speciální? Advent (z lat. adventus neboli příchod) označuje začátek liturgického roku, což je období čtyř neděl před […]


Čištění koberců pomocí zelí? Jde to

Udržet vaše koberce v čistotě bez jediné nehody po celý rok je mnohdy nad lidské síly. Co ale dělat ve chvíli, kdy se zlo v podobě skvrny na koberci stane skutečností? Agresivní chemické prostředky koberce zpravidla jen odrovnají. Nejen naše babičky věděly, jak na to. S mapami na kobercích uměly zatočit jen díky obyčejné potravině za pár šestáků. Na koberec si proto i dnes vezměte kysané či čerstvé hlávkové zelí.


Muž při běhu překonal strach a zachránil divokého berana zavěšeného rohem na stromě

Muž při běhu překonal strach a zachránil divokého berana zavěšeného rohem na stromě. Pobyty a procházky v lese přináší různé nástrahy, nad kterými se někteří občas ani nezamýšlí. Při špatných klimatických podmínkách se třeba můžete lehce ztratit.


Jak překonat depresivní náladu? 9 cenných rad od terapeutky

Určitě občas zažijete situaci, kdy po radostném dni náhle přijde útlum. Nic vás nenaplňuje, chybí vám energie, myšlenky se hemží temnými scénáři a vy se ani nedokážete srozumitelně vyjádřit. Přichází pocity, jakoby jste byli bezcenní, svým blízkým jste neměli co nabídnout a vaše tělo bez zjevné námahy bolí.


Jak se vypořádat se šikanou dospělých

Když se řekne šikana, většina lidí si obvykle představí děti, které jsou zlé na své vrstevníky na školním hřišti. Bohužel šikana nemusí vždy přestat, jakmile se stanete dospělým. Dospělým šikanujícím člověkem může být zastrašující šéf nebo kolega, cizí člověk na ulici, násilnický milostný partner - seznam je dlouhý. V této galerii se podíváme na různé typy šikany v dospělosti a na to, co můžete dělat jako oběť, přihlížející nebo dokonce pachatel. Připraveni? Klikněte a zjistěte, jak se vypořádat se šikanou dospělých.


K obědu řízky, ovoce či jogurty. Ve školách, které se stávky neúčastnily, se často nevařilo

Zhruba třetina škol zůstala v pondělí otevřená. Děti seděly ve třídách, učitelé stáli před tabulí, i když se na mnoha místech nevařilo ani neuklízelo. Všude ale znělo to samé – sice nestávkujeme, ale protesty podporujeme.


V solných ledovcích na planetě Merkur by se mohl nacházet život

Merkur se na první pohled jeví jako místo extrémně nehostinné pro život. Důvodem je skutečnost, že se nachází blízko Slunce a teploty na jeho povrchu...


VIDEO: Stěrky na podlahu, do kuchyně i koupelny. Kterou vybrat a kam pro ni?

Stěrky jsou velkým trendem, který v moderním interiéru už tak nějak zdomácněl. Víte o tom, že nemusejí být jen šedé, ale mohou být různě zbarvené, a to dokonce i v metalických odstínech? Použít je můžeme v celém interiéru od podlah, přes stěny až po nábytek. Přinášíme bohatou inspiraci a informace k tomuto zajímavému materiálu. Stěrky – povrchy ve znamení […]


Špičkové burgery v Praze: Five Guys otevře první prodejnu

Rodina fast foodů v centru Prahy se opět rozroste. Tentokrát na Národní třídu zamíří slavný americký fastfood Five Guys. A bude mít co nabídnout. Jeho hamburgery s pořádnou dávkou masa jsou sice o nějakou tu korunu dražší než u McDonald´s nebo Burger King, ale chuťově budou stát rozhodně za to. Five Guys je známý jako fast food „vyšší úrovně“. Budou fronty na Five Guys v příštím roce podobné těm, které v listopadu doprovázely otevírání slavného...


Dokonalá rychlovka: Jak snadno připravit skvostné masové koule

Dají se různě ochucovat a připravit na sto způsobů. Lze je péct v troubě, na grilu či smažit a taky mrazit. Podávat s omáčkou nebo bez. Masové kuličky mají jenom samá plus a na našich redakčních večírcích zmizí vždycky jako první. Potřebujete další důvod k tomu je vyzkoušet?


AI spojila luxusní kabelky a Lego. A my je chceme!

Také jste jako dítě rozbalovali každý rok pod stromečkem zbrusu nové Lego? A v tradici pokračujete a obdarováváte jím své děti a protějšky? Máme to stejně! Ale wait, proč už nejedete v Legu vy? Kde jsou modely stavebnice, které by bavily dospělé ženy? AI umělec Rick Dick tuto díru na trhu vnímá taky, proto vytvořil Lego, nad kterým ženy ochají touhou. Vznikly tak kabelky z kostiček. A my je chceme taky!


Jelly Nails: Devadesátky jsou zpět, a tentokrát i na vašich nehtech

Devadesátky jsou zpět! Teda již nějakou dobu v podobě nejnovějších trendů jak v módě, tak v doplňcích. Pokud se alespoň trochu pohybujete po sociálních sítích, tak jste rozhodně zaznamenali tento nový způsob, jak si okořenit někdy již všední manikúru. Jejich cílem je vypadat extra leskle, mít transparentní závěr a připomínat povrchem lesk na rty.