MNOžITEL UVěZNěN ZA ZANEDBáVáNí DESíTEK CHRTů: PSI žRALI VýKALY A žILI V MALýCH KOTCíCH

Daniel Simpson z North Yorks byl odsouzen za zanedbávání 38 chrtů, které choval v otřesných podmínkách. Soud mu zakázal chovat zvířata na deset let a uložil mu 18měsíční veřejně prospěšné práce.

Daniel Simpson (45) byl usvědčen z pěti trestných činů týrání zvířat spáchaných na 38 chrtech, které choval ve svém domě v South Drive v Ormesby, North Yorks. Psi byli nalezeni v garáži a v zimní zahradě bez jídla a vody, totálně zanedbaní.

>

Mluvčí charitativní organizace RSPCA (Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals) popsal hrůzný stav psů po jejich nalezení: „Psi, včetně kojících fen, byli nalezeni bez jídla a vody, podvyživení a žili ve špíně. Dospělí i štěňata ve věku od tří do 14 týdnů žili v devíti drátěných kotcích na podestýlce nasáklé močí bez jídla a hraček. Pouze jeden z výběhů měl k dispozici vodu.“ Všechny chovné feny měly navíc vážné onemocnění zubů, jedna měla zlomenou přední nohu a šest z 19 štěňat bylo podvyživených.

>

Většina psů byla již přemístěna. Simpson musel za své činy zaplatit 990 liber soudních nákladů, v přepočtu necelých 30 000 korun. Tento případ je šokujícím příkladem krutosti vůči zvířatům a zdůrazňuje důležitost práce organizací jako RSPCA, které chrání bezbranná stvoření. 

>

2024-07-09T19:09:47Z dg43tfdfdgfd