KDY NEJPOZDěJI VYSíT ZELENí OSENí NA VELIKONOCE, ABY BYLO KRáSNé PřESNě NA POMLáZKU? TENTO TERMíN SE VYPLATí NEPROšVIHNOUT

Zelení osení je na Velikonoce tradicí. Tyto svátky jsou nejen časem k uctění jara, ale také nabízejí příležitost k experimentování s novými způsoby výzdoby. Jednou z nejpopulárnějších tradic během Velikonoc je pěstování zeleného osení.

Tento článek Vám ukáže, jak pěstovat zelené osení a využít ho k vytvoření krásného dekorativního prvku do vašeho domova během Velikonoc.

Jak pěstovat zelené osení

Semínka je dobré nechat naklíčit na speciální vatě nebo podložce pro semena. Také je třeba zajistit dostatek světla a tepla, aby semena mohla klíčit. Pokud nemáte speciální podložku, můžete použít malý květináč a naplnit ho zemí, kterou poté zvlhčíte. Poté vysypte semena na povrch a lehce je přikryjte vrstvou země. Nechte květináč nebo podložku na teplém a světlém místě, nejlépe na parapetu u okna.

Foto: Pixabay

Po výsevu je třeba o semena pečovat. Zem musí být stále vlhká, ale ne přemokřená, protože to může způsobit hnilobu. A myslet i na dostatek světla. Pokud ho bude mít málo, začne trpět nedostatkem živin a ztrácet svou zelenou barvu. Doporučuje se také každý den osení postříkat vodou.

Kdy vysévat zelené osení

A jak rychle tyto velikonoční dekorace roste? V ideální případě byste ho měli zasít 10 až 12 dní před Velikonocemi poroste čí více tepla mu dopřejte, tím rychleji se zazelená). Pokud ovšem do Velikonoc zbývá méně než 10 dní, je možné nechat semínka přes noc namočená v teplé vodě – to může urychlit klíčení i o dva dny.

Zdroj: https://www.toprecepty.cz/clanky/2846-jak-na-velikonocni-oseni-misto-kvetinace-je-dejte-do-skorapky-od-vajicek-tady-je-navod-jak-na-to/, https://www.toprecepty.cz/tipy-triky/jak-tvarovat-jidase-video-navod/, https://prima-receptar.cz/chcete-zelene-oseni-prave-nyni-je-vhodne-ho-zasit/, https://www.ireceptar.cz/hobby/jak-si-vypestovat-sveze-zelene-oseni.html

Náhledové foto: Pixabay

The post Kdy nejpozději vysít zelení osení na Velikonoce, aby bylo krásné přesně na pomlázku? Tento termín se vyplatí neprošvihnout first appeared on Naše zahrada.

2023-04-02T05:42:20Z dg43tfdfdgfd