JAK VYUžíT PLENKOVé PODLOžKY PRO PSY. IDEáLNí JSOU NEJEN PřI REKONVALESCENCI

Jestliže jste majiteli psa, jistě jste někdy slyšeli o plenových podložkách pro psy. Možná jste tomuto produktu nevěnovali velkou pozornost. To je ale škoda, protože v tomto článku se dovíte praktické rady, jak podložky využít. Dozvíte se, že se nehodí jen pro malá štěňata nebo staré nemocné psy.

Jaké vlastnosti plenové podložky mají?

Plenové podložky jsou vybaveny dvěma ochrannými vrstvami – z jedné strany vysoce savou vrstvou a z druhé strany zcela nepropustnou vrstvou. Svrchní vrstva je vyrobena z jemného a příjemného materiálu, aby byla pro psa co nejvíce pohodlná. Tyto podložky můžou mít různé rozměry, například 45 x 30 cm, 60 x 60 cm nebo 60 x 90 cm. Velikost podložky si zvolíte podle stáří a velikosti psa. Je rozdíl, jestli budete pořizovat podložku pro štěně malého plemene nebo dospělého psa typu německého ovčáka.

Foto: Pixabay

Nejčastější využití plenových podložek pro psy

Podložky pro psy mají opravdu různé možnosti využití a dají se využít pro zvířata různého věku a plemene. Po tomto produktu asi nejčastěji sáhnou čerství majitelé malých štěňat. Poslouží k nácviku vykonávání potřeby v případě, že majitel není doma nebo v noci. Kdo se někdy staral o malého pejska, jistě mi dá za pravdu, že je to malý „průtokáč“ a ne vždy je možné to stihnout tak, aby vykonal potřebu venku. A jelikož jsou psi chytrá a zvídavá stvoření, brzy pochopí, na co podložka slouží a jak ji mají využívat. Další častou možnost využití těchto hygienických potřeb naleznou majitelé starých psů. Používá se jako inkontinenční podložka do pelíšků, a tak zabrání jeho znečištění. Hygienické podložky využijete i pro hárající feny a podložku jim umístíte opět v pelíšku.

Pes v rekonvalescenci

Pokud pes musí podstoupit nějaký operační zákrok, tak vám plenové podložky mohou usnadnit jeho rekonvalescenci. Aby pes nemusel často po zákroku chodit ven, umístíme podložku buď přímo do jeho pelíšku nebo do jeho blízkosti, aby mohl vykonat potřebu.

Podložky lze používat také v plastovém WC pro psy, kdy se plena vloží do plastové nádoby s držáky, a tak vznikne toaleta podobná kočičí toaletě.

Možná jste doposud netušili, pro jaké účely plenové podložky pro psy mohou sloužit a věříme, že jsme vás tímto článkem inspirovali k jejich koupi.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, zoohit.cz, zvířecí-potreby.cz

The post Jak využít plenkové podložky pro psy. Ideální jsou nejen při rekonvalescenci first appeared on Náš dům.

2024-07-10T09:02:45Z dg43tfdfdgfd