IMUNITU MůžETE POSíLIT PO DOMáCKU VYROBENýM SIRUPEM

Naše zdraví je často používané slovo. Navíc v současné době, kdy je málo denního světla anebo kdy jsme raději zalezlí doma, než abychom trávili čas venku, musíte imunitu posilovat jinak. Jistě jste také zaznamenali, že některé potraviny nám ublíží a jiné pomohou. V televizi, rozhlase, na billboardech se objevují oznámení na doplňky stravy, které posouvají kvalitu našeho života kupředu, ať už je to kloubní výživa nebo různé vitaminové doplňky.

To vše si budete moci koupit, ale kdy lidi přijdou na to, že cpát do sebe chemii vede jen k dalším problémům? Místo toho zkuste jinou variantu léčení – něco si vypěstujte, sami skliďte a udělejte si z toho kvalitní a zdraví posilující pochoutku. Tak směle do toho!

Základem je zázvorový sirup

Uprostřed chladných měsíců je větší pravděpodobnost, že si přivodíte nachlazení. Odolnost nebo mírnější průběh získáte kombinací několika přípravků, které jsou dostupné v každém obchodě se základními potřebami. Prostě jen mějte po ruce zázvor, citron, hřebíček a med. Zázvor nejenže zvyšuje odolnost, ale také léčí migrénu, nadýmání, zlepšuje krevní oběh, a je považován za účinný nápoj lásky a obsahuje řadu užitečných látek.

Zázvorový sirup se užívá každý den, dospělí 1-2 polévkové lžíce denně, děti 1 polévkovou lžíci. Ať tak či onak, není vhodný pro každého a těhotné nebo kojící ženy a osoby trpící refluxem a dalšími žaludečními problémy by si od něj měly udržovat strategický odstup. Zázvor každopádně není vůbec těžké pěstovat v domácích podmínkách, a až se vám více rozroste, můžete jej použít i na jiné recepty.

Vyzkoušejte sílu smrkového sirupu

Smrk je nejběžnější jehličnatý strom v naší zemi. Jeho mladé výhonky mají účinné léčivé účinky, které znali už naši předkové, zejména pro jeho protizánětlivé a dezinfekční vlastnosti. Smrkový sirup se vyrábí z cukru, citronu a mladých smrkových výhonků. Tento lék vám pomůže nejen jako při nachlazení a dýchacích potížích, ale navíc i proti stresu a úzkosti. Navíc má vliv na zklidnění svalových bolestí a určitému typu revmatismu.

Kromě těchto účinků obsahuje obrovské množství vitaminu C. Je důležité, abyste pozřeli 1 polévkovou lžíci sirupu každý den pro prevenci nebo až 3 polévkové lžíce v době, kdy už nemocní jste.

Zdroje info: ireceptar.cz, bylinyprovsechny.cz

Náhledové foto: Pixabay

The post Imunitu můžete posílit po domácku vyrobeným sirupem first appeared on Plné zdraví.

2023-06-07T00:14:34Z dg43tfdfdgfd