BEZSTAROSTNé HáRáNí A POHODA SE šTěNěTEM: JAK VYBRAT PSí PLENY

Máte doma fenku, která momentálně hárá? Pokud ano, určitě se jedná o vcelku velkou nepříjemnost, neustálé vytírání podlahy je přinejmenším poměrně otravné. Pamatuji si, že jsme kdysi dávali naší fence jezevčíka klasické staré dámské kalhotky, aby se předešlo neustálému špinění podlahy. Dnes jsou možnosti už poněkud odlišné a psí pleny dokážou člověku ušetřit mnoho starostí. Používat se přitom nemusejí pouze v případě hárajících fen. Podívejme se tedy mnohem podrobněji na kritéria výběru a také na jejich hlavní přednosti.

Velikost, pohodlí a absorpce psích plen v hlavních rolích

Psí plena nemůže být ani malá, ani velká. Před zakoupením se vyplatí změřit psovi obvod před zadníma nohama. Pak se budete mnohem lépe orientovat ve velikostech. Jinak je možné u mnohých výrobců volit psí plenky s postranními upínacími páskami. Díky nim se plenka fakticky nehne z místa. Jinak by psí plenky měly být měkké a poddajné, pozor si dejte hlavně na vnější fólii, která zajišťuje delší udržení moči. Dbejte hlavně na to, aby byly psí pleny certifikované a vyrobené ze zdravotně nezávadného materiálu.

Foto: Pixabay

Hlavní přednosti psích plen 

V první řadě je třeba jmenovat eliminaci jakéhokoli nekontrolovaného vyměšování na podlaze. Období hárání vaší fenky pro vás bude maximálně bezstarostné a pohodové. Tím si můžete být jistí. Pokud budete potřebovat letět s vaším chlupáčem na dovolenou, rozhodně se vám psí pleny vyplatí. Prostě mu je na let nasadíte a máte vyhráno. Jinak se psí pleny používají také při pooperačních stavech pejsků. Ideální je využívat pleny pouze daný čas, jinak se mohou vyskytnout třeba kožní problémy.

Zavrhování plen pro psy je nesmysl

Přesně tak, hodit se mohou klidně i při výchově pejska, když je ještě štěnětem. Jejich využívání by ale mělo být maximálně obezřetné. Vy sami jako majitel pejska budete rozhodovat, zdali je pro něj psí plena aktuálně vhodná, nebo nikoli. My sami jsme pleny otestovali a rozhodně se v daných situacích hodí.  

Zdroje info: Autor, sociální síť Meta, vaschovatel.cz

Náhledové foto: Radek Štěpán

The post Bezstarostné hárání a pohoda se štěnětem: Jak vybrat psí pleny first appeared on Naše zahrada.

2024-07-10T11:02:09Z dg43tfdfdgfd