Trending:


Saláty podle Přemka Podlahy: V devadesátkách frčel těstovinový salát s kuřetem nebo hermelín v zelí

Zatímco ještě v osmdesátých letech salát neznamenal zdravé jídlo, ale hutný a vysoce kalorický pokrm s majonézou, devadesátky už trochu „odlehčily“ a na řadu přišla zelenina nebo jogurt. Přesto saláty tehdy stále zůstávaly vydatným jídlem.


Proč má monstera vykrajované listy a jak je možné, že je někdy v domácnostech odmítá tvořit? Nasimulujte jí prostředí deštného pralesa

Proč má monstera vykrajované listy: Monstera je pokojová rostlina, známá především svými velkými, srdcovitými listy s charakteristickými vykrajovanými okraji. Tyto listy mají několik funkcí, které jsou pro rostlinu velmi důležité.


Tip:volně dostupný editor fotografií provede hromadné úpravy

Chcete převést větší množství fotografií z dovolené do jiného formátu, změnit jejich velikost a dát jim nový název? Faststone Photo Resizer to za vás spolehlivě udělá.


Je libo kuličku z mamutího masa? Netradiční pochoutka má pomoci klimatu

Australský potravinářský start-up Vow dokázal vytvořit masovou kuličku z mamutí DNA. Od ambiciózního projektu si slibuje, že se upravené stravovací návyky stanou díky umělému masu šetrnějšími k planetě.


Netgear ukázal první router s Wi-Fi 7. Jmenuje se po americkém bombardéru a cena je výrazně nižší než u konkurence

Zatímco routery s podporou Wi-Fi 6E se teprve prokousávají do nižších cenových kategorií, výrobci už začali představovat modely s Wi-Fi 7. A...


Sedmdesátimetrový byt má ložnice v suterénu

Tento byt je důkazem, že se bydlení v přízemí nebo v suterénu nemusíme bát. Bývalý ateliér byl šikovně přestavěný pro mladou rodinu, která si dispozice bytu nemůže vynachválit.


Nejrozšířenější světová náboženství

Posuzovat, která jsou hlavní náboženství, tj. hlavní světová náboženství, lze různými metodami; v mnoha případech výroky o relativní důležitosti náboženství odrážejí určitý úhel pohledu (mnoho stoupenců určitého náboženství považuje svou víru za vlivnější nebo rozšířenější, než ve skutečnosti je). V tomto příspěvku jsou použity dvě metody: počet stoupenců a definice používaná odborníky na náboženství. Vztahy mezi nimi naleznete v heslech o náboženském pluralismu a mezináboženském dialogu. Počet stoupenců jednotlivých náboženství je vypočítán kombinací sčítání lidu a průzkumů v zemích, kde není v oficiálních sčítáních lidu uvedena klasifikace náboženství; výsledky se mohou značně lišit v závislosti na způsobu kladení otázek v průzkumu a na zvoleném reprezentativním vzorku. Neformální a neorganizovaná náboženství se analyzují nejobtížněji.


Jaký šperk se k vám hodí podle horoskopu? Tohle podtrhne vaši originalitu!

Napadlo vás někdy, že byste se mohla ozdobit šperkem podle vašeho znamení horoskopu? Takový klenot má funkci amuletu, který nositelku dokáže ochránit před negativními vlivy a naopak do jejího života přitáhnout to dobré.


Zůstává váš pes sám doma? Toto jsou účinné rady, jak ho to naučit zvládat

Každý majitel psa musí občas svého čtyřnohého přítele nechávat doma samotného. Většina psů však nemá samotu rádo, jde o smečková zvířata. V posledních měsících na mnoho zvířat separační úzkost dopadá více, protože se jejich páni po dlouhé době práce z domova kvůli covidovým opatřením vrátili do zaměstnání a oni se tak opět ocitli sami doma. Deník přináší rady, jak psům pomoci snášet samotu co nejlépe.


Rajčata můžete pěstovat i v interiéru. Zde je návod, jak na to

Rajčata jsou velmi oblíbeným druhem zeleniny. Šťastný je člověk, který může svá rajčata předpěstovat doma a poté je přesadit na venkovní záhon nebo balkon, kde jim dostatek energie poskytne sluníčko. Přímé sluneční záření je zárukou úspěšné sklizně. Avšak poradit si můžete i bez záhonu nebo dokonce slunečního záření. Existují způsoby, jak si můžete vypěstovat vlastní rajčátka v interiéru.


Nejlepší velikonoční mazanec – jak na něj, aby se zaručeně povedl

Mazanec patří stejně jako beránek nebo jidáše k tradičnímu velikonočnímu pečivu. Říká se mu také velikonoční chlebíček. Kulaťoučký, dozlatova vypečený mazaneček symbolizuje slunce, kříž na něm proříznutý zase ukřižování Krista. Kdo sní na Velikonoční neděli kousek posvěceného mazance, bude celý rok zdravý a bude se mu dařit, domácí zvířata, pole i studna jím počastovaná zaručí hojnost všeho.


10 tipů na velikonoční dobroty pro koledníky: Vyberte si od obyčejných vajíček k originálním nápadům

Velikonoce jsou pro většinu z nás spojeny s příchodem jara, ale i hostů do domu. Lámete si hlavu, co darovat koledníkům, kteří dojdou na pomlázku? Již nemusíte, připravili jsme pro vás tipy na originální, krásné i chutné nápady pro kluky i pány všech věkových kategorií.


Kateřina si za své ušetřené peníze pořídila maringotku, která dokonale slouží k celoročnímu bydlení

Už během studia se zamilovala do unikátního ubytování. Když našla ideální pozemek, bylo rozhodnuto. Pustí se do originální stavby, která nebude předražená, bude bezúdržbová a praktická.


Máte problémy se spaním? Možná za to mohou rostliny

Je obecně známo, že rostliny dokonale oživí interiér a přinesou do něj nádech přírody. Co ale mnoho lidí nevíe, že některé druhy rostlin, které běžně umisťujeme do ložnice, mohou být škodlivé z hlediska kvality našeho spánku. Mohou narušovat kvalitu vzduchu, uvolňovat alergenynebo dokonce produkovat chemikálie, jež narušují náš biorytmus. V tomto článku se podíváme na nejčastější druhy rostlin, které bychom pro zajištění kvalitního a zdravého...


Je obyčejná kuchyňská sůl stavebním materiálem budoucnosti?

Kuchyňská sůl, odborně chlorid sodný, je samozřejmě rozpustný ve vodě. I proto se většina chloridu sodného přítomného na Zemi se vyskytuje v mořské vodě. Odtud a také ze solných dolů se získává pro využívání. Dá se přitom využít mnohými způsoby, a to jak v potravinářském průmyslu, tak i v dalších odvětvích. A jak se zdá, budoucnost bude mít brzy i ve stavebnictví. Solné cihly by totiž měly být významným trendem vedoucím nás do budoucnosti.


Lechtivý horoskop na aprílový víkend: Berani vytáhnou bičík, Lvi ocení šikovné ruce!

Apríl 2023 je tady a s ním i celý víkend! Co takhle myslet na nějakou tu romantiku, případně ostřejší postelové hrátky? Zjistěte, jaké milostné dobrodružství vás čeká a nemine! A v galerii koukněte, které místo k milování je pro vás obecně to pravé!


Jak udělat ptačí budku snadno a rychle. Jaro je ideální čas

Venku to tak sice úplně nevypadá, ale jaro je v plném proudu. Můžeme mít pocit, že ptáci jsou „z nejhoršího venku“, protože silné mrazy už snad nehrozí. Opak je ale pravdou. Brzy budou potřebovat místo, kde vyvedou své mladé. Pomoci můžete úplně jednoduše vyrobením ptačí budky. Kdo chce v životě splnit základní úkoly muže, musí zasadit strom, zplodit syna, postavit dům a vyrobit ptačí budku. Poslední jmenovaná činnost je pravděpodobně ta vůbec...


Guinnessovy bestie: nejjedovatější zvířata světa a další zajímavosti

Pokud žijete v Austrálii, už všechno víte. Pokud naopak máte to štěstí, že žijete na místě, kde se vás nepokouší zabít každý živočišný druh, pak pro vás bude zajímavé vědět, která zvířata jsou podle Guinnessovy knihy rekordů 2023 nejjedovatější na světě. Samozřejmě se nejedná o exempláře, na které můžete narazit při procházce po krajině s přáteli, ale měli byste být obzvlášť opatrní: vědět, jak je rozpoznat, je velmi důležité, protože vám to může zachránit život. U každého druhu jsme uvedli také index jedovatosti, abyste měli potřebné srovnání. Ponořte se s námi do tohoto přehledu hrůz - užijte si ho.


Přivítejte jaro novou vůní

Procházka rozkvetlou zahradou, návštěva luxusní cukrárny, výlet na Dálný východ nebo rande, které se protáhne až do noci... S novými vůněmi se můžete vydat, kamkoliv si usmyslíte.


Jak ochránit květy ovocných stromů před zmrznutím. Způsobů je několik

I když se o své stromy budete starat přepečlivě, ne vždy se dočkáte úrody. Důvodem jsou rozmary počasí. Proti těm je každý zahradník krátký. Jakmile se objeví květy ovocných stromů, je to velká radost. Často má ale zahradník spíše starost. Jarní mrazíky je totiž mohou velice snadno zahubit. Nejhorší je, že mráz může přijít náhle a nečekaně. Když je silný, zničí klidně i celou úrodu. To, jak moc budou stromy poškozeny, závisí na tom, jak moc...


Velká věštba na duben podle kartářky Helen Stanku. Co nám předpovídá podle karet?

Co vás čeká ve čtvrtém měsíci roku 2023? Nahlédněte trochu do budoucnosti. Čeho je dobré se vyvarovat a co byste naopak neměli promeškat? Mnohé vám mohou odhalit tarotové a mariášové karty. Přečtěte si předpověď na duben pro své znamení zvěrokruhu, kterou z karet vyčetla slavná kartářka Helen Stanku, a objevte, jaká velikonoční kouzla můžete letos zkusit.


Desatero rad na téma velikonoční beránek: Jak ho upéct, vyklopit z formy a ozdobit

Velikonoční beránek je oblíbeným svátečním moučníkem, který udělá radost především dětem. Pokud nás pečení baví, můžeme beránka upéct pro někoho blízkého jako dárek. Pěkně ozdobený červenou mašličkou určitě potěší.


Vizualizace rychlosti světla v reálném čase. Kolikrát to za sekundu stihne kolem rovníku?

Rychlost světla: 299 792 458 metrů za sekundu, nebo také 1 079 252 848,8 kilometrů za hodinu. Tak či tak, špatně se to představuje. Níže vložené video...


Drahé mléko, cukr i vejce. Velikonoční pečení se proti loňsku prodraží, ukázal průzkum

Ingredience na velikonoční pečení letos v akčních letácích meziročně zdražily asi o 32 procent. Nejvíce narostla cena mléka, proti minulému roku o 98 procent, a cukru krupice, asi o 88 procent. Vyplývá to z průzkumu České distribuční, která je největším distributorem letáků v České republice. Zájem o dekorace a suroviny na velikonoční pohoštění v obchodech roste a zatím je srovnatelný s loňskem.


Velikonoční nákup v Polsku? Rozdíl jen pár korun. Expert vysvětlil trik českých obchodníků

Tisíce Čechů míří před Velikonoci do Polska na nákupy před svátky. Kupují sladkosti pro děti, suroviny na pečení nebo třeba majonézu na bramborový salát. I v sobotu parkoviště nejbližších supermarketů za polskými hranicemi plnila hlavně auta s českými espézetkami. Čeští obchodníci si toho jsou dobře vědomí, proti nízkým cenám v Polsku nasazují u základních potravin akční slevy a doufají, že zákazníci přihodí do košíku impulsivně i něco dražšího.


Jak pečovat o štěně nebo kočku v jejich pokročilém věku

Na jedné straně mají starší domácí mazlíčci tendenci dávat přednost odpočinku před lezením po zdech nebo sprintováním po domě jako pominutí. Na druhé straně je u nich vyšší riziko zdravotních problémů a může být obtížné rozlišovat mezi běžným dospíváním a důvodem k obavám.


Rozhovor: Růže pro krásu, tymián pro vůni

Deodoranty, krémy, balzámy na rty vyrábí podle svých receptur i vonných chutí. Je svou kosmetickou paní. Tak to inženýrka chemie a majitelka Biorythme Aneta Adamčíková chtěla. Chtěla kosmetiku zdravou, účinnou, dostupnou... Má ji?


Šedivé úterý, Škaredá středa či Zelený čtvrtek. Znáte zvyky, které se pojí s těmito dny?

Když se řeknou Velikonoce, většina z nás si vybaví Velikonoční pondělí. Jenže Velikonocům předchází týden, který se skládá z Květné neděle, Modrého pondělí, Šedivého úterý, Škaredé středy, Zeleného čtvrtka, Velkého pátku, Bílé soboty a Božího hodu velikonočního. A každý z těchto dnů má své pranostiky, které bychom měli znát.


Dny pašijového týdne – jak jdou za sebou a kdy se letos slaví červené pondělí či smetná středa?

Dny pašijového týdne – jak jdou za sebou: Velikonoce jsou nejvýznamnějším církevním svátkem, připomínají umučení a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Lidé však dávno před příchodem křesťanství slavili v tyto dny příchod jara.


Tip: Jak si nastavit vlastní velikost a barvu kurzoru myši

Je pro vás výchozí podoba kurzoru myši ve Windows moc malá, nebo třeba jen nudná? Nastavte si vlastní


Victoria Beckham a její umění color blockingu: Návrhářka kombinuje syté barvy, kterých se jiní bojí

Color blocking, tedy kombinace bloků hned několika výrazných barev stejné intenzity, oslnil svět už v roce 2010, kdy se tento trend objevil na defilé značek Prada či Gucci a výrazně barevný mix představil v kolekcích i návrhář Raf Simons. Nyní je nepřehlédnutelná přehlídka barev zjevně zpět.


Horoskop na duben: Býci si musí dát pozor na finance, Vodnáři na toxické lidi

Co pro vás přichystaly hvězdy na celý nadcházející měsíc?


Radikální proměna kuchyně a obývacího pokoje dopadla na jedničku

Petr si proměnu nadělil jako dárek po návratu z Kuby. Jako upomínku na cesty designérka propojila industriální styl s lehkým nádechem etna.


7 tipů, jak připravit zahradu na jaro. Samotná příprava půdy nestačí.

Se začátkem jara začíná ve většině oblastí příprava na jarní výsadbu. Abyste se mohli pyšnit kvetoucí zahradou, bohatou úrodou zeleniny a ovoce i perfektním trávníkem je nutné zahradu na novou sezónu připravit. Netýká se to pouze samotné zahrady, ale také veškerých zahradních nástrojů.


Provoňte si domácnost bez chemie. Vyrobte si osvěžovač vzduchu

Máte rádi, když to u vás doma pěkně voní? Utrácíte za drahé osvěžovače a různé vůně do domácnosti? Pak zbystřete. Je známo, že zakoupené výrobky zpravidla obsahují zdraví škodlivé látky. Výrobou vlastního osvěžovače ušetříte, a ještě uděláte to nejlepší pro své zdraví. Výrobu zvládne každý. Jak na to?


Mlékomaty zažívají v Česku renesanci. Zákazníky lákají cenou i kvalitou

Ještě před několika měsíci to s mlékomaty vypadalo zle a postupně mizely z mapy Česka. Nyní však zažívají renesanci, o automaty s čerstvým mlékem mají lidé čím dál větší zájem. Lidé u nich oceňují nejen čerstvost, ale i cenu, která je mnohdy o polovinu levnější, než v obchodech.


Bio špaldový dort s banány a borůvkami: Potěší nejen oči, ale i chuťové pohárky

Blíží se vám oslava a chcete na ni něco speciálního? Vyzkoušejte bio špaldový dort s banány a borůvkami. Nejen skvěle vypadá, ale také potěší chuťové pohárky.


Domek, kterému kraluje beton, je neskutečně útulný

Beton si často spojujeme s chladným a neútulným interiérem. To ale zdaleka nemusí být pravda. Zveme vás na návštěvu do domku, kde beton dokonale ladí s přírodními materiály.


Kdy nejpozději vysít zelení osení na Velikonoce, aby bylo krásné přesně na pomlázku? Tento termín se vyplatí neprošvihnout

Zelení osení je na Velikonoce tradicí. Tyto svátky jsou nejen časem k uctění jara, ale také nabízejí příležitost k experimentování s novými způsoby výzdoby. Jednou z nejpopulárnějších tradic během Velikonoc je pěstování zeleného osení.


Temné pozadí čokoládových zajíců: Dětská otročina i směšné příjmy na farmách

Tak jako každé velikonoce, i letos pulty supermarketů zaplnila čokoládová vajíčka a zajíci. Často jsou velmi levná… jak je to možné? Podle několika mezinárodních vyšetřování přední firmy, vyrábějící čokoládové produkty, používají kakaové boby, které pocházejí z farem, kde se odehrává dětská práce.


Při použití vhodných nádob uchováte potraviny déle

Skladování potravin není pouze o nákupu designových nádob, ale o prevenci, aby se potraviny nezničily. To, co jíme, by mělo být zdravé, proto věnujte pozornost tomu, v čem potraviny skladujete. Musí to být nádobky zvlášť určené pro potraviny. V opačném případě můžete být vystaveni působení toxických látek, které mohou proniknout do vašich potravin.


Ghosting aneb Rozchod beze slova

Rozcházet se, to není jednoduché pro nikoho. Bez bolesti se to neobejde – a to na obou stranách. Emoční jizvy si totiž nenese jen opouštěný. Náročné je to i pro toho, kdo se rozchází. Říct druhému do očí, proč je konec, může být pro někoho tak těžké, že se raději uchýlí ke ghostingu: neřekne proč a prostě se vypaří jako duch.


Dubnu podle numerologie vládne jedenáctka. Využijte její magickou moc!

Stejně jako má každý člověk své znamení zvěrokruhu, má i své životní číslo odvozené ze dne, kdy se narodil, a také své měsíční číslo, které se týká určitého období v roce. A každé z těchto čísel má určité vibrace, kterými ovlivňuje svého nositele. Spočítejte si své osobní měsíční číslo a zjistěte, jak se vám podle numerologie bude dařit v dubnu, čtvrtém měsíci roku 2023.


Jaro je tady. Oprašte repelenty, v lese se psem pozor na bachyně

Dny se prodlužují a spíše než mrazy už bývají standardem vyšší teploty. Jaro je tady a s domácími mazlíčky je třeba se na něj připravit. Letošní zima byla dlouhá a chladná, organismus psa tedy může být unaven. Může postrádat potřebné vitamíny, které mu dodávají živiny a energii. Psa je proto třeba na dlouhé procházky pozvolna připravit a zpočátku to nepřehánět. Zároveň je nutné dávat pozor na možné hrozby, které spolu s jarem přicházejí. Deník...


Pět příznaků, že je váš pes ve stresu

Pokud jste majitelem čtyřnohého přítele, je důležité pochopit, kdy je váš pes ve stresu, abyste mu mohli pomoci cítit se bezpečně a pohodlně. V této fotogalerii vám ukážeme nejčastější příznaky toho, že váš pes prožívá stres. Možná je již znáte, ale třeba vás čeká i několik překvapení! Věnujte několik minut prohlížení těchto fotografií a naučte se interpretovat řeč svého psa.


Velikonoční zvyky a tradice přehledně: Letos nic nespletete

Velikonoce jsou svátky, které patří mezi nejvýznamnější křesťanské dny. To ale neznamená, že zvyky a tradice, které se k nim pojí, dodržují jenom věřící. Spousta lidí vnímá Velikonoce jako svátky jara, období, kdy se konečně zbavujeme nadvlády zimy a začínáme se těšit z rostoucích rostliny a svěže zelené trávy. Znáte všechny zvyky, které se s velikonočními dny pojí? V které dny nesmíte jít maso a kdy je čas pustit se do úklidu?


Ptáčci z papírové krabice a zbytků krajky: Vytvořte si levnou jarní dekoraci

Vydat se do obchodu a pořídit krásnou velikonoční dekoraci není žádné umění, ale poradit si s jarní výzdobou skoro zadarmo, to už vyžaduje dobrý nápad. Pokud doma najdete starou krabici, obyčejný provázek a zbytky krajek nebo zajímavých látek, můžete si vyrobit během jednoho odpoledne kouzelné ptáčky k zavěšení na narašené větvičky ve váze nebo do okna.


Jak zařídit, aby se vám na zahradě neusadili hadi? Nic složitého

Hadi jsou pro naši přírodu velmi důležití a jsou právem chráněni. Ve skutečnosti by mohli mnoho dobrého vykonat i na vaší zahradě. Hadi totiž loví hlodavce a další škůdce, což by bylo vaší zahradě ku prospěchu. Na druhou stranu se ale při pohledu na hady necítí celá řada dobře a jeden druh je navíc jedovatý. Není proto úplně obvyklé, že bychom hady na zahradě vítali. Lepší bude, když zůstanou ve svém království divoké přírody. Zajistit to nemusí...


Rekonstrukce tmavého 3+1 na velkorysý 2+kk se zadařila na jedničku

Ačkoli měl majitel bytu zprvu jinou představu, vložil svou důvěru do rukou šikovných architektů. Temný a fádní byt mu proměnili v luxusní moderní apartmán, kde hraje hlavní roli svěží design.


Osení: Dekorace, která k Velikonocům jednoznačně patří

Osení, které zajistí krásnou dekoraci, k Velikonocům jednoznačně patří. Lze jej ozdobit kraslicemi, papírovými zajíčky na špejlích a tak dále. Pokud osení stále nemáte vyseté, je nejvyšší čas tuto akci provést, aby vám stůl či parapet na Velikonoce opravdu ozdobilo. Jak správně postupovat? A co dělat, když jsme osení vyseli příliš brzy?