UVNITř TOHOTO DOMU ROSTOU KVěTINY, KEřE I NíZKé STROMY

Bydlení pro dva umělce, kteří toužili po novém kreativním prostoru, zařídili architekti ze studia Mork-Ulnes Architects. Navštivte s námi dům, kde nic není uniformní a klasické.

Sebastopol je město v okrese Sonoma v Kalifornii. Právě zde vznikl jedinečný dům, který je současně také ateliérem pro umělecký pár ve středním věku. Na pomoc při realizaci originálního domu si pozvali architekty ze studia Mork-Ulnes Architects, kteří jim vyšli maximálně vstříc a zapomněli na vžitou představu o klasickém rodinném domě. Dům se skládá ze dvou hmot. Nižší budova slouží jako obytná část s kuchyní, jídelnou a obytným prostorem, zatímco v té druhé je ukrytý veliký ateliér, kancelář a skladiště uměleckých předmětů. Šikmá střecha vytváří zajímavé výškové prostory, zároveň poskytuje jedinečné výhledy, přirozené světlo a přírodní klimatizaci.

 
Mohlo by se vám líbit

Beton a zeleň

Obytná část je zcela propojená s okolní přírodou, která prostupuje i do interiéru. V betonových kulisách jsou vytvořené otvory, ve kterých rostou rostliny i větší keře. Střecha této části domu funguje jako jeden velký světlík, takže rostliny mají dostatek světla i ve středu budovy. Kreativní prostor poskytuje oběma tvůrcům dokonalou harmonii jak pro jejich uměleckou tvorbu, tak pro klidný rodinný život.

Mohlo by se vám líbit

2023-05-25T05:15:12Z dg43tfdfdgfd