RáNO BEZ KOCOVINY: PRAKTICKé TIPY, JAK ZVLáDNOUT LETNí GRILOVAčKY A OSLAVY VE ZDRAVí A BEZ BOLESTI HLAVY

Nejlepší způsob, jak se vyhnout kocovině, je samozřejmě nekonzumovat žádný alkohol a dopřát si pouze lahodné nealkoholické nápoje, které mohou uspokojit vaše chuťové buňky stejně dobře jako ty alkoholické. Četné letní akce, zahradní party a grilovačky s přáteli však k občasnému zhřešení svádí, a tak není divu, že někdy neodoláme a osvěžující gin tonic, dobré víno nebo pivo si s chutí dáme. Dovolte nám proto prozradit vám ty nejlepší triky, jak celý večer ustát s grácií a vyhnout se nepříjemnému bolehlavu následující den.

Mladistvé prohýřené noci už máme většinou za sebou, a přestože na ně nostalgicky vzpomínáme s láskou, dnes již nestojíme o party až do rána, kdy jsme druhý den téměř nepoužitelní a hlavu máme jak střep. To ale neznamená, že si musíme odpouštět veškerá zhřešení, která nám příjemné letní večery nabízejí. Ať už se jedná o grilovačku, zahradní sešlost, svatbu či narozeninovou oslavu, v tomto období si zkrátka chceme dopřát výborné jídlo a někdy i dobré pití.

Mohlo by se vám líbit

O jídle s nutriční terapeutkou: Zdravé letní grilování? Žádný problém!

Léto a grilování k sobě jednoduše patří. Dokonce se ho nemusíte obávat ani v případě, že se snažíte stravovat zdravě nebo hubnete. Stačí, když budete následovat pět základních rad.
marianne.cz
marianne.cz

Abyste se vyhnula nepříjemným pocitům nevolnosti, kdy se probudíte s nesnesitelnou bolestí hlavy a žaludkem jako na vodě, je dobré pamatovat na pár základních pravidel, která stačí dodržovat před akcí, během akce, ale i po ní. Vyzkoušejte je a uvidíte, že až si příště dopřejete pár oblíbených drinků, nebudete toho druhý den pekelně litovat.

Jak se na večírek připravit

Možná to zní jako samozřejmost, ale základní pravidlo zní: Nikdy nepijte na lačný žaludek. Vzpomeňte, kolikrát jste si celý den hlídala velikost porcí, abyste se v perfektních šatech na večírek cítila přitažlivě a nemusela myslet na své nafouklé břicho. Na to raději tentokrát zapomeňte a myslete na to, že vždy je třeba se před pitím alkoholických nápojů dostatečně nasytit. Pokud to neuděláte, požitý alkohol se dostane přímo do střev, odkud se velmi rychle vstřebá do krevního řečiště. To má za důsledek, že se opijete rychleji a druhý den se budete cítit mnohem hůř. Navíc je důležité najíst se kvalitním jídlem, které vás zasytí na dostatečně dlouhou dobu. Dopřejte si potraviny, jako je červené maso, kuře, avokádo, houby a celozrnné výrobky.

Mohlo by se vám líbit

4 změny, kterých si všimnete jako první, když přestanete pít alkohol

Suchý únor začíná být velmi aktuální téma. Dali jsme dohromady 4 nejzásadnější změny, které na svém těle uvidíte, pokud jste do této chvíle pili alkohol 1–4krát týdně. A to už od prvního týdne bez skleničky. A pozor: nejsou vždy příjemné.
marianne.cz
marianne.cz

Jaká pravidla dodržovat během večera

V ideálním případě byste neměla vypít víc než jeden drink za hodinu, což se samozřejmě lépe řekne, než udělá. Když se člověk dobře baví, nemá chuť dívat se na hodinky a odpočítávat minuty, kdy si bude moct užít další přípitek. Pokud se vám tedy tato možnost příliš nezamlouvá, střídejte pravidelně alkoholické a nealkoholické nápoje. Po každém drinku si dejte jednu či dvě sklenice vody, limonády nebo kokosové vody, která pomáhá nahradit tekutiny a elektrolyty. Tím, že dáte tělu více času na zpracování alkoholu, se vám odmění svěžím ránem.

Počítejte, kolik drinků jste vypila

Je velice snadné nechat se strhnout zábavou a nekontrolovat, kolik jste toho ve výsledku vlastně vypila. To pak člověka svádí k pití dalších drinků. Není proto nic jednoduššího, než si do poznámek v mobilu s každou další skleničkou napsat například emotikonu. Tím si počet dobře zaznamenáte a můžete tomu následně přizpůsobit tempo. Není špatné znát realitu toho, kolik alkoholu během jedné akce ve skutečnosti zkonzumujete.

Vsaďte na jeden druh alkoholického nápoje a vyvarujte se panáků

Vyberte si pouze jeden drink, kterému zůstanete po celý večer věrná. Máte-li chuť na pivo, zůstaňte u něj. Pokud preferujete víno, popíjejte celý večer jen to. Dáváte-li přednost míchaným nápojům, nevadí. Jen si dejte pozor, abyste si vybrala jeden a nedala se během večera zlákat k přesedlání na jiný, který obsahuje odlišný druh tvrdého alkoholu. A na panáky raději zapomeňte. Nedávejte si ani jeden jako přípitek, protože hrozí, že se celá vaše těžce vybudovaná vůle zhroutí jako domeček z karet.

Mohlo by se vám líbit

Co potřebujeme na dokonalou garden party?

Užijte si jarní a letní měsíce na maximum a uspořádejte pro své blízké zahradní slavnost, na kterou budete ještě dlouhé roky vzpomínat. Nemáte-li zahradu, nezoufejte. Využijte park nebo nachystejte lesní hostinu!
marianne.cz
marianne.cz

Nekuřte

Pokud patříte k příležitostným kuřákům, kteří si právě při takových příležitostech, jako jsou letní oslavy a večírky, rádi dají jednu nebo dvě cigarety, děláte velkou chybu. Není žádným tajemstvím, že bez kouření je kocovina menší. Odpusťte si i tu jednu neřestnou cigaretu a uvidíte, že to bude mít na vaše ráno pozitivní vliv.

Co udělat, než půjdete spát

Než se po více, či méně bujarém večírku uložíte do postele, neměla byste podcenit doplnění tekutin – vypijte jednu nebo dvě sklenice vody. S ní to ale také před spaním nepřehánějte, protože časté probouzení a vstávání na záchod naruší váš regenerační spánek, který je po takovém večeru velice důležitý. Nezapomeňte si však dát na noční stolek plnou sklenici, abyste v noci snadno uhasila sucho v ústech.

Mohlo by se vám líbit

Naučte se správně grilovat. Profesionálové radí, jak na to

Zatímco dříve byla příprava jídla nad otevřeným ohněm základem každé domácnosti, dnes se grilování stalo zábavou. Jen ji občas provází série pokusů a omylů. Proto jsme oslovili nejpovolanější z povolaných, aby nám prozradili své fígle.
marianne.cz
marianne.cz

Čím si pomoct ráno poté

Po večeru, kdy konzumujete alkohol, je člověk velmi dehydratovaný. Sportovní nápoje jsou navrženy tak, aby maximalizovaly rychlost vstřebávání tekutin. Proto si dopřejte právě je. Díky nim se budete cítit mnohem lépe. Zároveň si dejte dobré jídlo, na které máte chuť. Den po večírku není ten správný čas začínat se zdravým životním stylem ani dietou.

Související články

2024-07-10T05:08:52Z dg43tfdfdgfd