CO JE PRůMYSLOVý VYSAVAč A JAK HO VYUžIJETE DOMA

Průmyslové vysavače mají své nepostradatelné místo třeba v dílně, garáži nebo na stavbě. Jenže jeho sílu častokrát využijete i při běžném domácím úklidu. Zvlášť pokud máte domácí mazlíčky, kteří pouští chlupy, se vám výkon a odolnost průmyslového vysavače zalíbí. Přečtěte si, co je průmyslový vysavač, s jakými nečistotami si poradí a jaké vysávání zvládne.

Poradí si s každým typem nečistot

Průmyslový vysavač vás nenechá ve štychu, ať už ho postavíte před jakékoli nečistoty. Od klasického domácího vysavače se liší hlavně svou robustnější konstrukcí, vyšším sacím výkonem i lepším systémem filtrace. Musí si totiž poradit s vysáváním nečistot v náročných provozech jako jsou průmyslové haly, dílny, stavby nebo i hotely a školy.

Díky tomu ho nepoškodí ani vysávání kovových pilin, popela, dřevěných hoblin, suti nebo štěrku. Ať už ho doma postavíte před jakoukoli špínu, nebojte se, že by si s ní průmyslový vysavač neporadil.

Jak doma využijete průmyslový vysavač

  • Na hloubkové vysávání koberce nebo čalouněného nábytku (gauč, křesla, židle s polstrováním). Hravě si poradí se zažranou špínou nebo třeba s odolnými zvířecími chlupy.
  • Na důkladné vysátí garáže nebo dílny. Ať už do vysavače zahučí cokoli, zvládne to. Poradí si s hlínou, pískem nebo kamínky.
  • Pořádně s ním vysajete auto. Pokud v autě převážíte zvířata a chováte se k němu více „užitkově“, pak se vám do auta dostane dost nečistot. Průmyslový vysavač si poradí se zaschlým bahnem, chlupy, drobky. Vytáhne je i z těch nejmenších škvírek díky praktickým nástavcům a vysokému výkonu.
  • Vyčistí krb i kamna. Průmyslové vysavače si díky vymakaným filtrům poradí i s jemným popelem. Nebojte se s ním tedy čistit i krb nebo kamna. Motor průmyslového vysavače tím nepoškodíte.

Zvládne suché i mokré vysávání

Stejně jako klasické vysavače, i průmyslové vysavače si poradí s mokrým a suchým vysáváním. Vysátí většího množství vody není pro vysavač problém. A pokud máte děti nebo domácí mazlíčky, tak se nehody například s převrženým pitím stávají poměrně často.

Pozor ale na chemické prostředky nebo mastnotu. Při jejich vysávání byste mohli vysavač poškodit.  Mastnota pak zanese sací hubici, na kterou se začne nabalovat prach a všechny drobné nečistoty.

Mokré vysávání využijete i v garáži nebo dílně. S vysavačem se totiž nemusíte bát vysávat ani bahnitou nebo jinak znečištěnou vodu.  

Seženete sáčkový i bezsáčkový průmyslový vysavač

Sáčky do vysavačů představují další investici spojenou s průmyslovým vysavačem. Pokud chcete ušetřit na dalších provozních nákladech, mrkněte na bezsáčkové vysavače.

Mají velkou nádobu, která pojme opravdu hodně nečistot. Zároveň můžete vysavač kdykoli vyčistit. Klidně po každém vysávání. Bezsáčkové vysavače se pak hodí právě na mokré vysávání, kdy se tekutina sbírá přímo do nádoby.

Sáčkové vysavače zase poskytují bariéru mezi nečistotou a filtrem u motoru vysavače. Fungují tak jako další filtr, který nepustí dál například jemný prach nebo popel. Textilní sáčky jsou odolné a hodí se především na vysávání drobných nečistot jako jsou prach nebo zvířecí chlupy. Nevýhodou je právě nutnost pravidelně sáčky dokupovat.

Výhody a nevýhody průmyslového vysavače

Na první pohled to vypadá, že průmyslový vysavač do domácnosti je jasná volba. Přestože jeho přednosti převažují, před výběrem se určitě mrkněte i na jeho případné nedostatky.

Výhody

Větší výkon motoru – díky tomu, že si musí poradit s velkým množstvím nečistot, mají většinou vyšší výkon i větší kapacitu sběrné nádoby.

Odolnost – nerozhodí ho žádná nečistota. Vysajete s ním chlupy, prach i písek co třeba děti nanosily zvenku.

Lepší systém filtrace – průmyslové vysavače mají často filtry pro ochranu motoru, výstupní filtr a velkoplošné filtry. Díky tomu zachytí opravdu všechny mikroskopické částečky prachu a nečistot, které pak nevíří ve vzduchu.

Nevýhody

Větší hlučnost – průmyslové vysavače jsou hlučnější než klasické domácí vysavače. Pokud jste zvyklí třeba na robotické vysavače, které většinou při provozu vůbec neslyšíte, pak zvuk průmyslového vysavače rozhodně nepřeslechnete.

Vyšší hmotnost – s robustnější konstrukcí se pojí také vyšší váha. Díky praktickým kolečkům se ale vysavač snadno přenáší. Tíhu vysavače poznáte například při vysávání schodů nebo přenášením mezi patry v domě.

 

The post Co je průmyslový vysavač a jak ho využijete doma appeared first on HomeInCube.

2023-05-26T04:03:22Z dg43tfdfdgfd