CESTUJEME PO ČESKU: VYRAZTE DO TáBORA ZA HISTORIí, čOKOLáDOU A ZáBAVOU

Tábor je malebné město v jižních Čechách, které svým návštěvníkům má co nabídnout, a to malým i velkým. Zařaďte ho proto do svého seznamu výletů.

Historie Tábora sahá až do 15. století, kdy byl založen Husity. Stará část je labyrintem úzkých uliček, historických domů a malebných náměstí. Hlavním z nich je Žižkovo náměstí a poznáte ho snadno – podle sochy Jana Žižky. Okolní budovy s renesančními a gotickými fasádami pak dodávají jedinečný historický ráz. 

Doslova sladký výlet

Tábor je domovem několika zajímavých muzeí, která stojí za návštěvu. Husitské muzeum se nachází v historickém jádru města a nabízí fascinující pohled na husitské hnutí a historii Tábora.

S dětmi určitě nevynechte Muzeum čokolády a marcipánu, které vás zaujme svou expozicí na více než 1 000 m², což je plocha, která vznikla propojením tří gotických domů nedaleko Žižkova náměstí. V přízemí se dozvíte vše o pěstování kakaových bobů, jejich dovozu a zpracování. Také si prohlédnete historické obaly a reklamy.

V podkroví je model táborského náměstí z marcipánu, marcipánové postavičky z pohádek a kinosál s filmy o čokoládě. Děti i dospělí si navíc v rukodělné dílně vyzkouší výrobu bonbonů i malování čokoládou. Neméně zajímavé jsou také tajemné katakomby s pohádkovými postavami a sladké dobroty s kávou si vychutnáte v čokolatérii.

Mohlo by se vám líbit

Cestujeme po Česku: Litoměřice jsou městem historie, piva i loutek. Vydejte se sem na výlet!

Litoměřice jsou malebné město na břehu Labe, které návštěvníky láká na bohatou historii i zábavu pro děti. Vyrazte sem na výlet a nudit se rozhodně nebudete.
marianne.cz
marianne.cz

Tábor pro milovníky kultury i přírody

V Táboře během roku probíhá řada zajímavých akcí, jako jsou například Malíři v ulicích, Komedianti v ulicích apod. Kromě toho místní restaurace a kavárny servírují tradiční česká jídla i moderní kuchyni. Nezapomeňte ochutnat místní speciality, třeba táborský guláš.

Město je obklopeno nádhernou přírodou, která nabízí příležitosti k venkovním aktivitám. Například řeka Lužnice je ideální pro kanoistiku, rybaření i procházky podél břehů. Vodní nádrž Jordán je zase oblíbeným místem pro koupání, plachtění a pikniky.

Mohlo by se vám líbit

Cestujeme po Česku: Kutná Hora nabízí historické památky, umění, přírodu i vyžití pro děti. Je proto ideálním cílem pro výlet!

Kutná Hora je oblíbeným turistickým cílem, který láká historickými památkami, možnostmi pro zábavu i přírodou. Vyrazte i vy do města, které se kdysi málem stalo hlavním.
marianne.cz
marianne.cz

Související články

2024-06-11T05:07:59Z dg43tfdfdgfd